inFamous: Second Son – słabsza grafika, niż ta z prezentacji na E3?

Sucker Punch to kolejny deweloper, który musi tłumaczyć się z przerysowywania grafiki prezentowanej na trailerach inFamous: Second Son, a tej rzeczywistej. Tym razem jednak są to subtelne zmiany, bez wpływu na rozgrywkę.

infamous-second-son-logo-banner-12_06

Ekipa z Sucker Punch dołączyła do grona deweloperów, którzy zmuszeni zostali do wyjaśniania wpadek graficznych różniących rzeczywistą grę od trailerów promocyjnych. Ostatnimi czasy w sieci pojawiła się sporej wielkości galeria screenów do inFamous: Second Son, ponadto udostępniono również nowe fragmenty z rozgrywki. Wielu krytyków branżowych twierdzi, że gra w finalnej wersji znacznie różnie się od tego, co Sony prezentowało na targach E3 i ostatnich trailerach promocyjnych. Co na to wszystko autorzy gry? Jason Connell, główny grafik w zespole Sucker Punch, wskazał na fakt, że projektanci po prostu zmienili porę dnia w finalnej wersji gry i stąd te różnice. Oto jego komentarz w tej sprawie:

„Z pewnością nie można mówić o pogorszeniu grafiki w porównaniu z tamtą prezentacją! W tej konkretnej miejscówce po prostu wykorzystaliśmy inną porę dnia. Zachód słońca lepiej pasuje do nastroju scenariusza w tym miejscu”

Faktycznie, to się może zgadzać, ponieważ już wcześniej twórcy zapowiadali, jakoby pracują nad wiernym odwzorowaniem efektów świetlnych w grze. Pamiętajmy, że w inFamous: Second Son dostępne będzie aż osiem pór dnia, co wpłynie zarówno na oświetlenie, cieniowanie jak i na efekty cząsteczkowe takie jak mgła, deszcz czy wybuchy. inFamous: Second Son dostępny jest tylko na PlayStation 4. Jakiś czas temu informowałem was również o edycji kolekcjonerskiej gry – dostępność tylko poprzez zamówienie przed premierowe. Twórcy liczą na wsparcie fanów i korzystanie z opcji Share w PlayStation 4.Gra trafi na półki sklepowe już 21 marca, na oficjalnym kanale PlayStation pojawił się świeżutka zapowiedź z mnóstwem elementów rozgrywki. Spodziewajcie się klasowej produkcji.

Written By
More from Patryk

CD Projekt RED uspokaja fanów, Cyberpunk 2077 ma się dobrze

Firma CD Projekt RED pragnie uspokoić wszystkich graczy oczekujących informacji na temat...
Read More