inFamous: Second Son – słabsza grafika, niż ta z prezentacji na E3?

Sucker Punch to kolejny deweloper, który musi tłumaczyć się z przerysowywania grafiki prezentowanej na trailerach inFamous: Second Son, a tej rzeczywistej. Tym razem jednak są to subtelne zmiany, bez wpływu na rozgrywkę.

infamous-second-son-logo-banner-12_06

Ekipa z Sucker Punch dołączyła do grona deweloperów, którzy zmuszeni zostali do wyjaśniania wpadek graficznych różniących rzeczywistą grę od trailerów promocyjnych. Ostatnimi czasy w sieci pojawiła się sporej wielkości galeria screenów do inFamous: Second Son, ponadto udostępniono również nowe fragmenty z rozgrywki. Wielu krytyków branżowych twierdzi, że gra w finalnej wersji znacznie różnie się od tego, co Sony prezentowało na targach E3 i ostatnich trailerach promocyjnych. Co na to wszystko autorzy gry? Jason Connell, główny grafik w zespole Sucker Punch, wskazał na fakt, że projektanci po prostu zmienili porę dnia w finalnej wersji gry i stąd te różnice. Oto jego komentarz w tej sprawie:

“Z pewnością nie można mówić o pogorszeniu grafiki w porównaniu z tamtą prezentacją! W tej konkretnej miejscówce po prostu wykorzystaliśmy inną porę dnia. Zachód słońca lepiej pasuje do nastroju scenariusza w tym miejscu”

Faktycznie, to się może zgadzać, ponieważ już wcześniej twórcy zapowiadali, jakoby pracują nad wiernym odwzorowaniem efektów świetlnych w grze. Pamiętajmy, że w inFamous: Second Son dostępne będzie aż osiem pór dnia, co wpłynie zarówno na oświetlenie, cieniowanie jak i na efekty cząsteczkowe takie jak mgła, deszcz czy wybuchy. inFamous: Second Son dostępny jest tylko na PlayStation 4. Jakiś czas temu informowałem was również o edycji kolekcjonerskiej gry – dostępność tylko poprzez zamówienie przed premierowe. Twórcy liczą na wsparcie fanów i korzystanie z opcji Share w PlayStation 4.Gra trafi na półki sklepowe już 21 marca, na oficjalnym kanale PlayStation pojawił się świeżutka zapowiedź z mnóstwem elementów rozgrywki. Spodziewajcie się klasowej produkcji.

Written By
More from Patryk

Podbijaj forty i przejmuj lokacje w Dragon Age: Inquisition

Dragon Age: Inkwizycja to gra studia BioWare, która zostanie wydana na konsolach...
Read More