inFamous: Second Son na szczycie listy przebojów w Wielkiej Brytanii

UK Video Game Chart to cotygodniowa lista najczęściej wybieranych gier w branży. Tym razem na najwyższym miejscu podium zasłużenie znalazło się inFamous: Second Son, które trafiło tylko na konsolę PlayStation 4.

ps4-launch-banner

Gra inFamous: Second Son trafiła do sprzedaży na dniach, znakomite recenzje obiegły świat gier wideo, co bezpośrednio wpłynęło na komercyjny i wizerunkowy sukces Sony. Produkt studia Sucker Punch znalazł się tym samym na pierwszym miejscu listy przebojów w Wielkiej Brytanii.  Co ciekawe, jest to najlepszy jak dotąd debiut tej marki na listach przebojów. W przeszłości część pierwsza debiutowała na liście przebojów miejscem piątym, inFamous 2 zdołał osiągnąć czwarte miejsce w tym zestawieniu. Pierwsze miejsce to oczywiście zasługa nowej generacji PlayStation, dzięki której twórcy mogli uraczyć graczy wspaniałą grafiką, rozległym miastem i mnóstwem atrakcji. 

Na drugiej pozycji zestawienia uplasowała się gra Hideo Kojimy, a więc Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, które zostało wydane jako prolog do piątej odsłony serii. Gra trafiła na PlayStation 3 i Xboksa 360, ale również na konsole nowej generacji. W tym przypadku 58% sprzedanych egzemplarzy gry, to własnie wersje na PlayStation 4. Miejmy nadzieję, że piąta odsłona serii przybędzie szybciej niż zakładają twórcy – początek 2015 roku. Głód sympatyków marki został podsycony.

Na trzeciej pozycji znajduje się gra Titanfall, o której szerzej możecie przeczytać w tym miejscu. Jest to ekskluzywny shooter, który kładzie nacisk na rozgrywki wieloosobowe. Za grę odpowiada Respawn Entertainemnt, a więc studio złożone z byłych twórców Call of Duty. Na czwartej pozycji uplasowało się Final Fantasy X/X-2 HD, które również kilka dni temu trafiło na półki sklepowe. 

1.INFAMOUS: SECOND SON
2.METAL GEAR SOLID V: GROUND ZEROES
3.TITANFALL
4.FINAL FANTASY X/X-2 HD REMASTER
5.SOUTH PARK: THE STICK OF TRUTH
6.FIFA 14
7.DARK SOULS II
8.THE LEGO MOVIE VIDEOGAME
9.PLANTS VS ZOMBIES: GARDEN WARFARE
10.MINECRAFT: XBOX 360 EDITION
11.THIEF
12.CALL OF DUTY: GHOSTS
13.BATTLEFIELD 4
14.ASSASSIN’S CREED IV: BLACK FLAG
15.LEGO MARVEL SUPER HEROES
16.YOSHI’S NEW ISLAND
17.GRAND THEFT AUTO V
18.ALIENS: COLONIAL MARINES
19.NEED FOR SPEED: RIVALS
20.RAYMAN LEGENDS

Written By
More from Patryk

Phil Spencer zapewnia, że powstanie kolejny Xbox i Microsoft ma długofalowe plany wobec konsol

Gigant z Redmond wcale nie planuje wycofywać się z rynku konsol stacjonarnych...
Read More