Imponujące statystyki Call of Duty – sprawdźcie infografikę

Jutro rozpoczynają się mistrzostwa świata marki Call of Duty. Dziś firma Activision przechwala się statystykami swojej popularnej serii gier wideo.

Call of Duty to bardzo popularna seria strzelanin pierwszoosobowych, która jest z nami od roku 2003.
Call of Duty to bardzo popularna seria strzelanin pierwszoosobowych, która jest z nami od roku 2003.

Firma Activision przygotowując się do rozpoczęcia mistrzostw świata w Call of Duty, które to rozpoczynają się jutro, przygotowała garść intrygujących statystyk na temat swojego cyklu strzelanin. Przygotowano świetną infografikę zawierającą informacje o ilości sprzedanych egzemplarzy gry, ale również ilości granatów, jakie wykorzystano w trakcie rozgrywek online – to tylko najciekawsze liczby.

Zgodnie z poniższymi statystykami seria Call of Duty sprzedała się w ilości 175 milionów egzemplarzy w ostatniej dekadzie. Okazuje się więc, że popularność tej serii jest bardzo duża, o czym świadczyć może również fakt, że jedna kopia gry sprzedawała się średnio co 2 sekundy.

Firma Activision pracuje aktualnie ze studiami Sledgehammer Games, Infinity Ward oraz Treyarch. Wszystkie ekipy pracują na rzecz serii Call of Duty wydając rokrocznie kolejne odsłony cyklu.

Należy również pamiętać, że marka Call of Duty znajduje się w elitarnej grupie gier z wynikiem 100 milionów egzemplarzy obok takich marek jak FIFA, The Sims, Final Fantasy, LEGO czy też Need for Speed.

Poniżej możecie rzucić okiem na interesującą i imponującą infografikę przygotowaną z myślą o podkreśleniu zasług tego cyklu na rynku. Call of Duty można kochać albo nienawidzić, ale szacunek tej marce się należy.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/03/26/call-of-duty-pc-ps4-xbox-one-ps3-xbox-360/]

CoD_Champs_Infographic

Written By
More from Patryk

PES 2016 anulowane? Nie, nie, firma producenci uspokajają fanów

Rok bez kopanek od EA Sports i Konami rokiem straconym. Dla fanów...
Read More