HTC Vive to gogle VR od Valve oraz HTC

Firma Valve oraz HTC współpracują na rzecz przygotowania gogli wirtualnej rzeczywistości HTC Vive.

HTC to producent popularnych smartphone'ów, który pracuje również nad goglami VR.
HTC to producent popularnych smartphone’ów, który pracuje również nad goglami VR.

Koncern HTC wystosowała autorską ofertę gadżetu wirtualnej rzeczywistości we współpracy z firmą Valve. Gogle HTC Vive zostały zaprezentowane na specjalnej konferencji HTC na kilka dni przed imprezą Games Developers Conference 2015. Wygląda więc na to, iż HTC ze wsparciem Valve chce zawojować rynek wirtualnej rzeczywistości.

Należy sobie zadać pytanie, czym HTC Vive chce się wyróżnić na tle Project Morpheus, Oculus Rift, Samsung Gear VR bądź też Google Glass?

Wsparcie ze strony Valve jest nieocenione i to dlatego gadżet HTC zyskuje taki rozgłos. Platforma ma zagwarantować zupełnie nową jakość. Mowa tutaj o dwóch wyświetlaczach o rozmiarach 1200×1080, które w przypadku odtwarzania nagrań wideo będą odświeżane 90 razy na sekundę. Co więcej, HTC Vive umożliwi kąty wiedzenia na poziomie 360 stopni, co ma przełożyć się na fotorealistyczną grafikę o bardzo wysokiej jakości.

Najciekawszym patentem zapowiada się moduł sterowania. Użytkownik będzie mógł poruszać się po przestrzeni kwadratu o boku 4,5 metra, zaś urządzenie będzie odczytywało jego ruchy i odpowiednio reagowało. Rozwiązanie przygotowano z myślą o porzuceniu tradycyjnych kontrolerów, aby gracz fizycznie przemieszczał się po swoim pokoju, to zaś będzie rejestrowane w trakcie zabawy.

HTC Vive pozwoli również na oglądanie filmów, bowiem koncern HTC przygotował umowy partnerskie z Google, HBO oraz Lionsgate. Twórcy zaprezentują swój gadżet szerszej publiczności właśnie na imprezie Games Developers Conference 2015 (GDC), która odbędzie się w dniach 2 – 6 marca.

[dzięki – http://www.allgamesbeta.com/2015/03/valve-partnering-with-htc-to-make.html]

Project Morpheus, Oculus  Rift, Samsung Gear VR, Google Glass, teraz jeszcze HTC Vive. Kto jeszcze wejdzie w VR?
Project Morpheus, Oculus Rift, Samsung Gear VR, Google Glass, teraz jeszcze HTC Vive. Kto jeszcze wejdzie w VR?

Tags from the story
, , , , , , ,
Written By
More from Patryk

Warface – recenzja Xbox 360

Warface to gra z gatunku Free to Play przeznaczona wyłącznie do rozgrywek...
Read More