Homefront: The Revolution – reżyser gry odchodzi ze studia Crytek

W sieci pojawiły się nieciekawe informacje na temat gry Homefront: The Revolution. Okazuje się, że reżyser gry rozwiązał umowę o pracę i odszedł ze studia.

Homefront to teraz marka, za którą odpowiedzialne jest Crytek.
Homefront to teraz marka, za którą odpowiedzialne jest Crytek.

Homefront: The Revolution to gra studia Crytek, która trafi na PlayStation 4 oraz Xbox One. Wokół tytułu zrobiło się jednak głośno ze względu na prawdopodobieństwo problemów finansowych firmy Crytek,  o których informowaliśmy jakiś czas temu. Serwis Kotaku dotarł do informacji, jakoby reżyser gry zrezygnował z piastowania swojej funkcji i odszedł z firmy. 

Magazyn Kotaku powołuje się na własne źródła, które jak donosi miesięcznik, twierdzą że Hasit Zala odchodzi z firmy, w której wcześniej pracował nad bezpłatną strzelaniną Warface. Co więcej, w tym miesiącu z pracy miał rzekomo odejść z pracy również Ben Harris, który odpowiadał za przebieg prac deweloperskich. Pozycja szefa firmy również się zwolniła, ponieważ prawdopodobnie Karl Hilton zrezygnował ze stanowiska, ale pozostał w Crytek. Problemy wpłynął bezpośrednio na przebieg prac nad świetnie zapowiadającą się pierwszoosobową strzelaniną. 

Homefront: The Revolution dostępne będzie na PlayStation 4 oraz Xbox One. Tytuł jest projektowany w oparciu o znakomity silnik graficzny CryEngine. Tytuł opowiada o inwazji Korei Północnej na Stany Zjednoczone. Rozgrywka ma miejsce w świecie o sanboxowej strukturze. Miejmy nadzieję, że domniemane problemy na stanowiskach kierowniczych nie wpłyną negatywnie na proces produkcji gry.

Written By
More from Patryk

Otwarty świat i gameplay z gry Assassin’s Creed Syndicate

Zbliżamy się do wielkiej premiery gry Assassin’s Creed Syndicate. Warto jest sprawdzić,...
Read More