Homefront: The Revolution – prawa do marki przejmuje firma Deep Silver

W sieci pojawiły się oficjalne potwierdzenie przejęcia marki Homefront: The Revolution przez firmę Deep Silver. Wydawca odkupił grę od studia Crytek, a kontynuacją prac zajmie się Dambuster Studio.

Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.
Firma Crytek odpowiada za Ryse: Son of Rome oraz znakomitą serię Crysis.

Problemów firmy Crytek ciąg dalszy. Wydawnictwo Deep Silver poinformowało, że przejęło prawa do marki Homefront: The Revolution. Oznacza to mniej więcej tyle, że niemiecki producent nie będzie miał dalej wpływu na przebieg prac nad tym tytułem. Produkcją gry od tego momentu zajmie się studio Dambuster, które zostało założone w lipcu tego roku.

Tytuł ten zapowiedziano w tym roku, ale prace nad nim dokończy brytyjski zespół, na czele którego stanie były pracownik Crytek, niejaki Hasit Zala, który nie tak dawno odszedł z niemieckiej firmy. Jego nowym miejscem pracy jest wspomniane wcześniej Dambuster Studio, które zajmie się dokończeniem całego projektu. Co więcej, część pracowników z brytyjskiego oddziału niemieckiej firmy dołączy do tego zespołu, tym samym wspomagając produkcję tego tytułu. 

Ujawniono również intrygujące informacje na temat samego Crytek, którego kadra przechodzi głębszą restrukturyzację. Zapowiedziane jakiś czas temu Hunt: Horrors of the Guilded Age zostanie dokończone we Frankfurcie. Wcześniej pracami nad tym darmowym tytułem zajmowali się projektanci ze Stanów Zjednoczonych. W tamtejszej filii zmniejszono liczbę zatrudnionych. 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, gra Homefront: The Revolution ma ukazać się na rynku w roku 2015. Tytuł pojawi się na PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych. 

Written By
More from Patryk

PlayStation 4 z wynikiem 2 milionów egzemplarzy w Wielkiej Brytanii

Sukces PlayStation 4 w Wielkiej Brytanii jest niesamowity. W 18 miesięcy po...
Read More