Hollywod zdecydowało się zainwestować w film na podstawie Wiedźmina

Media donoszą, że Hollywood jest żywo zainteresowane inwestycją w film na podstawie twórczości Andrzeja Sapkowskiego, czyli rodzimego Wiedźmina. Geralt ma szansę powrócić w wielkim stylu na ekrany kin.

Spieszę poinformować, iż na rok 2017 została zapowiedziana premiera filmu na podstawie uniwersum Wiedźmina. Reżyserem nowego filmu utrzymanego w popularnym ostatnio temacie twórczości Andrzeja Sapkowskiego będzie Tomasz Bagiński.

Generalnie to Studio Plastige Image poinformowało, że doprowadzono do podpisania konkretnych umów oraz pozyskano partnera w realizacji pełnometrażowego aktorskiego filmu o przygodach Wiedźmina. Produkcją ekranizacji zajmie się firma produkcyjna Sean Daniel Company biorąca udział w przygotowaniach nowej wersji filmu “Ben-Hur”czy serialu “The Expanse”.

Jeżeli mowa o debiucie ekranizacji przygód Geralta z Rivii, to będziemy musieli na nie jeszcze poczekać. Samą premierę filmu zaplanowano dopiero na 2017 rok. Reżyserem filmu będzie nominowany do Oscara Tomasz Bagiński. Zapowiedziana produkcja ma być początkiem dłuższej serii (!).

Oczywiście rzeczony film będzie oparty na motywach opowiadań “Wiedźmin” oraz “Mniejsze Zło” z tomu “Ostatnie życzenie”, ale możliwe że twórcy zainspirują się również dokonaniami firmy CD Projekt RED jeżeli mowa o przygodach Geralta. Jeżeli chodzi o scenariusz, to będzie tworzony przez Thianę St. John, która jest autorką scenariuszy do produkcji telewizyjnych tak jak “Grimm”, “Chicago Fire” i “Buffy: Postrach wampirów”.

Na koniec warto przypomnieć, że wcześniej już został nakręcony film o przygodach Geralta. W głównej roli obsadzono Michała Żebrowskiego, ale film raczej nie osiągnął wielkiego sukcesu i był kiepsko zrealizowany. Pojawił się również serial oraz komiksy z Wiedźmina. Teraz jest szansa na coś w istocie ambitnego.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/09/witcher-3-deviant-art.jpg”]

[interaction id=”55f6f74ecfb503701d3e13d5″]

Written By
More from Patryk

Premiera Project CARS ponownie przesunięta

Niestety premiera Project CARS ponownie zostanie przesunięta. Tym razem gra pojawi się...
Read More