Hideo Kojima odchodzi z Konami, jego studio Kojima Production również zostaje przemianowane

Hideo Kojima kończy współpracę z firmą Konami po wielu latach sukcesów i wspaniałych gier. Kojima Productions wejdzie w skład Konami, producent nadal ma mieć wpływ na markę Metal Gear Solid.

Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.
Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.

Tego chyba nikt się nie spodziewał – mistrz Hideo Kojima kończy wieloletnią współpracę z firmą Konami. Jego nazwisko zostaje usunięte z logotypów Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, jak również z listy płac. Ponadto Hideo Kojima nie będzie już członkiem zespołu Kojima Productions, którego jednocześnie był dyrektorem. Studio zostanie przemianowane na Konami Los Angeles Studios.

Hideo Kojima to mistrz…zapamiętamy go za takie marki jak Policenauts, Snatcher, ale przede wszystkim legendarne Metal Gear Solid!

Na zaktualizowanej liście kierownictwa Konami nie znajduje się osoba Hideo Kojimy. Wszystkie strony, w tym strona oficjalna Kojima Productions, powiązane z ekscentrycznym producentem zostają zamknięte. Od dziś ruch z nich kierowany będzie na oficjalne strony Konami oraz Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Sensacyjną ciekawostką jest fakt, iż z najnowszego logotypu gry znika przypis ”A Hideo Kojima Game”, co dobitnie potwierdza zaistniałą sytuację. Mistrz Kojima kończy współprace z tym wydawnictwem.

Oczywiście Hideo Kojima nie byłby sobą, gdyby nie pożegnał się z kolegami, i graczami, w swoim stylu. Zamieścił on intrygujący wpis na Twitterze, na którym Snake, bohater Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, wchodzi do śmigłowca. Oznacza to, że mistrz Hideo razem ze swoim legendarnym protagonistą opuszczają dotychczasową siedzibę.

Za wszystkie chwile i gry z serca dziękujemy!

[dzięki – http://www.videogamer.com/ps4/metal_gear_solid_5_the_phantom_pain/news/konami_responds_to_hideo_kojima_exit_rumours.html]

Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?
Czy to możliwe, że mistrz Hideo Kojima odejdzie na emeryturę?

Written By
More from Patryk

Kilkanaście minut z Assassin’s Creed: Unity na Xbox One

Kilkanaście minut z Assassin’s Creed: Unity w wersji na Xbox One pojawiło...
Read More