Hideo Kojima jednak został zwolniony z firmy Konami

Według najnowszych informacji Hideo Kojima został jednak zwolniony z firmy Konami. Poinformowała o tym aktorka Donna Burke na Twitterze.

Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.
Hideo Kojima to japoński producent gier wideo, który zasłynął z marki Metal Gear Solid.

Hideo Kojima ostatnio coraz częściej pojawia się w mediach, głównie ze względu na jego konflikt z włodarzami Konami. Według najnowszych informacji, których źródłem jest Donna Burke, aktorka podkładająca głos pod iDroida (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes).

Aktorka poinformowała na swoim Twitterze, że to jednak firma Konami zdecydowała się zwolnić Hideo Kojimę ze swojego stanowiska. Donna Burke poprosiła również o zainteresowanie się Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, nawet pomimo faktu, że nad kolejnymi odsłonami nie będzie pracował już mistrz Hideo Kojima.

metal_gear_solid__snake_eate

To zadziwiające, że wydawnictwo takie jak Konami, które po prawdzie aktualnie dysponuje tylko trzema mocnymi markami – PES, Silent Hill i Metal Gear Solid, ryzykuje stratę twórcy najsilniejszej i najpopularniejszej z nich.

Firma Konami od wielu dni stara się nas utwierdzić w przekonaniu, że nic nie zagraża przyszłości marki Metal Gear Solid. Wydawnictwo szuka już nawet nowej ekipy, która mogłaby zająć się tą właśnie serią. Hideo Kojima również szuka nowego zajęcia, ale w tym przypadku nie powinno być problemu z ofertami. Kojima to twórca kultowy, kto zgłosi się po jego usługi, może przewidywać sukces.

[dzięki – http://www.videogamer.com/ps4/metal_gear_solid_5_the_phantom_pain/news/kojima_was_fired_by_konami_says_metal_gear_solid_voice_actress.html]

donna_burke_kojima

Written By
More from Patryk

2K Games już pracuje nad grą Mafia III?

Mafia III to jedna z najbardziej oczekiwanych zapowiedzi gier wideo. Legendarny cykl...
Read More