Hideo Kojima jednak odszedł z firmy Konami?

Zamieszanie wokół osoby Hideo Kojimy trwa w najlepsze. Wczoraj świat obiegły informacje o jego odejściu z firmy, dziś plotki o dłuższym urlopie a nawet zdjęcie z imprezy pożegnalnej.

Hideo Kojima to jedna z najbarwniejszych postaci naszej branży i istny celebryta. Jednocześnie jest to geniusz reżyserii i autor kultowego Metal Gear Solid. W ostatnich miesiącach zasłynął głównie za sprawą rewelacyjnego Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Gra to zwieńczenie przygód legendarnego Big Bossa i ostatnia produkcja Kojimy z tej serii. Ale czy aby na pewno?

No właśnie pewności nie ma, bo w sieci pojawiają się nowe informacje na temat jego odejścia z firmy Konami. Rano informowałem o tym, że The New Yorker podał, jakoby Hideo Kojima opuścił studio już 9 października. Przedstawiciele firmy podkreślali jednak, że jego kontrakt kończy się w grudniu, a teraz Kojima udał się na zasłużony urlop po ukończeniu prac nad grą Metal Gear Solid V: The Phantom Pain.

W sieci pojawiło się interesujące zdjęcie przedstawiające imprezę pożegnalną tego producenta. Widzimy na nim Hideo Kojimę w towarzystwie swoich (dawnych?) współpracowników popijających najprawdopodobniej szampana. Na temat tej imprezy oczywiście nikt nic nie wie i nikt nie chce się oficjalnie wypowiadać. No to jak to wreszcie jest, mistrz odszedł czy robi nas wszystkich w ”konia”?

Nie zdziwiłbym się, gdyby cała sytuacja była wcześniej zaaranżowana i wymyślona przez samego mistrza Kojimę. Może być też tak, że ktoś po prostu bez wiedzy producenta opublikował zdjęcie z jego kameralnej imprezy pożegnalnej. Miejmy nadzieję, że już wkrótce sytuację wyjaśni sam Kojima – jasno i definitywnie.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/kojimas-farewell-party.jpg”]

[interaction id=”56025821c70ac51c037f3643″]

Written By
More from Patryk

Formula E pojawi się Forza Motorsport 6 i dziesiątki nowych aut

Turn10 ujawnia nowe samochody wchodzące w skład gry Forza Motorsport 6 na...
Read More