Hideo Kojima dołączy niebawem do ekipy Sony?

Hideo Kojima ostatnio stracił pracę i finalnie pożegnał się z fanami Metal Gear Solid oraz firmą Konami. Mistrz taki jak on nie musi martwić się o zainteresowani, czyżby Sony było zainteresowane jego usługami?

Twitter to wielkie źródło ciekawostek i informacji z wielu branż, w tym z branży gier wideo. Wczoraj wieczorem na profilu Hideo Kojimy pojawiło się bardzo interesujące zdjęcie, na którym ekscentryczny producent jest w towarzystwie głównego projektanta konsoli PlayStation 4. Mark Cerny to znana i lubiana postać w branży, wychodzi na to, że przyjaźni się z Hideo Kojimą. Zdjęcie ma oczywiście podpis – ”z moim dobrym przyjacielem”.

Niby nic wielkiego, ale jednak daje do myślenia i otwiera pole do spekulacji. Czyżby Hideo Kojima miałby rozpocząć współpracę z przedstawicielami Sony? To oczywiście zbyt daleko posunięta teza, ale coś w tym jest. Mistrz Kojima mógłby się przydać japońskiej korporacji, bowiem jest znany z genialnych gier, a przecież na takich powinno zależeć producentowi konsol. Oczywiście jeżeli firma Sony zdecydowała się przyjąć Hideo Kojimę, to zyskałaby przewagę nad konkurencją i genialnego producenta gier wideo.

Ostatnim jego wielkim dziełem jest gra Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Tytuł debiutował w zeszłym miesiącu na PlayStation 4, Xbox One, Xboksie 360 oraz PlayStation 3 i pecetach. Gra zebrała świetne oceny w prasie, jej średnia na Metacritic to aż 93 punkty i może być to gra roku 2015. Czy Hideo Kojima powinien związać się umową z tak dużą firmą jak Sony?

 

[interaction id=”56025821c70ac51c037f3643″]

Written By
More from Patryk

Znamy datę premiery WWE 2K15

WWE 2K15 to oficjalna bijatyka federacji amerykańskiego wrestlingu. Tytuł trafi na Xboksa...
Read More