Hideo Kojima chciałby remake Metal Gear Solid z otwartym światem?

Hideo Kojima wypowiedział się ostatnio na temat pierwszej odsłony Metal Gear Solid. Twórca przyznał, że z chęcią chciałby zagrać w pierwszą odsłonę, ale z otwartym światem Shadow Moses, niczym na PlayStation 4.

Metal Gear Solid to niezwykle popularna marka w branży gier wideo, która cechuje się bardzo wysokim poziomem wykonania i filmowością.
Metal Gear Solid to niezwykle popularna marka w branży gier wideo, która cechuje się bardzo wysokim poziomem wykonania i filmowością.

Hideo Kojima to legendarny twórca marki Metal Gear Solid, jaką znają i kochają gracze. Solid Snake został umieszczony w najnowszej części cyklu – Metal Gear Solid V: Ground Zeroes, jako dodatkowa, grywalna postać. Ta imprezie Taipei Game Show ekscentryczny producent stwierdził, że chciałby zobaczyć więcej klasyki w nowych wersjach.

Hideo Kojima zapytany o to, czy byłby w stanie grać w starsze odsłony cyklu w erze PlayStation 4 odpowiedział, że aktualnie nie ma na to czasu. Kojima Productions zajęte jest produkcją Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, które powinno pojawić się w tym roku na konsolach stacjonarnych oraz PC. Jego zespół aktualnie nie posiada mocy przerobowych, aby zająć się odświeżaniem starszych gier.

Jednakowoż Hideo Kojima potwierdza, że chciałby zagrać w oryginalne Metal Gear Solid na PlayStation 4. Wiąże się to z otwartą strukturą świata i ponownym odwiedzeniem legendarnego Shadow Moses. Tylko taki remake byłby w stanie zadowolić Kojimę.

Metal Gear Solid pojawiło się na rynku w roku 1998 na legendarnym, pierwszym PlayStation. W 2000 roku gra trafiła na komputery osobiste. W późniejszym okresie, na konsoli Nintendo Game Cube, pojawił się remake gry w postaci Metal Gear Solid: The Twin Snakes.

[dzięki – http://www.dualshockers.com/2015/02/02/kojima-would-like-a-current-gen-open-world-remake-of-metal-gear-solid-but-no-one-wants-to-make-it/]

Okładka gry, której się nie zapomina przez lata!
Okładka gry, której się nie zapomina przez lata!

Written By
More from Patryk

Zestaw konsoli PlayStation 4 wraz Bloodborne trafi do Europy

W sieci pojawiły się informacje na temat zestawu bundle pack konsoli PlayStation...
Read More