Hideo Kojima chce odpuścić serię Metal Gear Solid

Hideo Kojima, ojciec serii Metal Gear Solid, chciałby zostawić prace nad serią Metal Gear Solid i zająć się innymi projektami, tym nie mniej nie znalazł on jeszcze swojego następcy. Czy marka bez legendarnego producenta ma rację bytu? W rozmowie z dziennikarzami Game Informera, amerykańskiego magazynu o grach wideo, Hideo Kojima zdradza swoje plany na przyszłość i obawy względem Metal Gear.

Metal-Gear-solid-5-banner

 

Twórca serii Metal Gear Solid, znany i szanowany w branży Hideo Kojima, wyjawił w jednym z wywiadów, że chciałby zaprzestać prac nad kolejnymi odsłonami serii i zająć się innymi projektami. Japoński designer potwierdził, w najnowszym numerze magazynu Game Informer, że marka jest ”trudna do ogarnięcia”, a więc nowa, inna osoba mogłaby kompletnie zmarnować potencjał w niej drzemiący. Kojima przyznaje, że boi się o przyszłość serii jeżeli tylko trafi ona w nie odpowiednie ręce. Podejmował się on już prób ”przekazania władzy” w przeszłości, kiedy to w procesie produkcji było Metal Gear Rising: Revengeance, ale finalnie nie zdecydował się oddać marki w ręce Platinum Games. Szef Kojima Production tak argumentuje całą sytuację:

”Nasz zespół, Kojima Productions, jest jak jedna, wielka kuchnia, a więc gdy zmieniasz kucharza, zmienia się też smak serwowanych dań. Marka wtedy staje się bardziej otwarta. [. . .] Wydaje mi się, że marka Metal Gear jest zbyt ciężka do ogarnięcia dla innych, trudna do prowadzenia. Jak dotąd nie udało mi się przekazać pałeczki nikomu, próbowaliśmy z Metal Gear Rising, ale efekty były niezadowalające, mimo iż sama gra wyszła świetnie. Osobiście chciałbym się wycofać z procesu produkcji marki Metal Gear, zająć się innymi markami i projektami, jak widać, jest to dość problematyczne.”

Kojima-MGS-zapowiedz

Kojima już kilka lat temu zapowiadał swoje odejście od serii, było to w czasie prac nad czwartą odsłoną serii, Metal Gear Solid 4: Guns of Patriots. Szczęśliwie producent pozostał na swoim stanowisku i rozpoczął prace nad kolejnymi projektami z tego uniwersum. W między czasie pilnował prac nad Revengeance, aby finalnie przejść do Metal Gear Solid V: Ground Zeroes i dalej do Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Zgodnie z wywiadem w magazynie Game Informer, Hideo powtarza, że nie chciałby być zapamiętany tylko z pracy nad jedną franczyzą. Producent ma aspiracje i ambicje do tworzenia nowych rzeczy, przy których gracze mogliby poczuć podobne emocje i świetnie się bawić.

”W branży gier wideo chciałbym stworzyć nowy projekt, przesiąknięty grywalnością i staro szkolnym klimatem, jak nie które gry niezależne, albo coś zupełnie w innych klimatach (niż marka Metal Gear Solid) z wielkim budżetem – coś w zupełnie innym kierunku. Gdybym nie był producentem gier, z pewnością zajmował bym się tworzeniem filmów, lub tez pisaniem książek. Aktualnie mam 50 lat, a więc nie pozostało mi wiele czasu na zmiany. Gdybym miał napisać listę rzeczy, których chciałbym dokonać przed śmiercią, byłaby to bardzo wypchana lista. Z uwagi na mój wiek, chciałbym spróbować innych rzeczy nim umrę.”

Czy ktoś z Was wyobraża sobie Metal Gear bez mistrza Kojimy? Ja również, ale takie jest życie, a czas nie jest z gumy. Historia pokaże jak potoczą się losy Kojima Productions, ale osobiście sądzę, że Hideo nigdy nie zostawi swojego arcydzieła. Najnowsza odsłona serii już wkrótce trafi na półki sklepowe w wersjach na obie generacje.

dzięki [ videogamer

Written By
More from Patryk

Ghost Games, twórców udanego Need for Speed Rivals, dotykają zwolnienia

Ghost Games, czyli twórców nie tak dawno wydanego Need for Speed Rivals,...
Read More