HellRaisers nowymi eSportowymi Mistrzami Świata w World of Tanks

Mistrzostwa świata w World of Tanks Grand Finals 2015 zapisało się jako największe wydarzenie eSportowe firmy Wargaming.

world of tanks banner2

Po dwóch dniach niesamowitych zmagań, które odbyły się w Polsce, w Warszawie, 25-26.04.2015 w Hali Expo XXI, na oczach dziesiątek tysięcy kibiców, 12 najlepszych eSportowych drużyn w World
of Tanks starło się ze sobą, aby wyłonić najlepszą drużynę globu i podzielić między siebie pulę nagród w wysokości 1 100 000 PLN (300 000 USD)

Pierwszego dnia podczas Grand Finals mieliśmy okazję zobaczyć 12 najlepszych drużyn rywalizujących w fazie grupowej. Mistrzowie z 2014 roku, drużyna Na`Vi, gładko pokonali dwóch rywali, EL Gaming i RG Razer, w obu przypadkach 5:0. Elevate przegrało z Virtus.PRO (1:5) oraz Santa Clause and 6 Deers (0:5).

wargaming league

Druga drużyna amerykańska, RUlette również nie wyszła z fazy grupowej przegrywając ze Schoolbus 0:5 oraz z YaTo Gaming 2:5. Pod koniec dnia, RG Razer, Elevate, RUlette i Arete odpadli z rozgrywek, pozostawiając najlepszych 8 drużyn na eSportowym placu boju.

W niedzielę weszliśmy w decydującą fazę rozgrywek. Wyrastające na czarnego konia turnieju Santa Clause and 6 Deers, uległo ostatecznie Elong 2:5, a Kazna Kru z polskim profesjonalnym eSportowcem w składzie, pokonała Schoolbus 5:3. Dwie rosyjskie drużyny, NaVi i HellRaisers przeszły do półfinałów pokonując odpowiednio Virtus.PRO (5:3) oraz YaTo (5:4). Kazna Kru przerastająca najśmielsze oczekiwania podczas tych zawodów, uległa EL Gaming 3:5 w drodze do wielkiego finału. Aby rywalizować o najwyższe laury, zeszłoroczni mistrzowie NaVi musieli pokonać HellRaisers. Przegrali 2:5 i wiedzieli, że nie zabiorą trofeum do domu.

Mecz o trzecie miejsce pomiędzy NaVi i Kazna Kru toczył się pod dyktando ubiegłorocznych mistrzów. Podrażniona ambicja NaVI spowodowała, że gładko wygrali 5:0 i zajęli najniższy stopień podium.

W wielkim finale wystąpili HellRaisers z Rosji oraz EL Gaming z Chin. Ostanie rozgrywki toczyły się do siedmiu zwycięstw. Podbudowani pokonaniem zeszłorocznych mistrzów świata, drużyna HellRaisers bez problemu pokonała Chińczyków w stosunku 7:1 i zdobyła tytuł Mistrzów Świata w World of Tanks, puchar ligi Wargaming.net oraz nagrodę pieniężną
w wysokości 540 000 PLN (150 000 USD).

wargaming league 2

Written By
More from Patryk

Kiedy spodziewać się premiery Grand Theft Auto V ?

W sieci pojawiły się nowe informacje na temat premiery Grand Theft Auto...
Read More