Hellraid – krótki dziennik dewelopera

Hellraid to pierwszoosobowa gra akcji rodzimego studia Techland. Gracze zostaną przeniesieni do mrocznego świata fantasy. Twórcy znani chociażby z Dead Island czy Call of Juarez, opublikowali w sieci krótki dziennik dewelopera.

540_banner61

 

Ostatnie wiadomości o Hellraid słyszeliśmy w październiku zeszłego roku. Premiera gry została przeniesiona na rok 2014, ponieważ twórcom zależało na rozwinięciu projektu i jego dopracowaniu. Dziś w sieci pojawił się dziennik dewelopera, na którym Techland podzieliło się z nami fragmentami walki. Co ciekawe, przy pracach nad grą pracuje grupa rekonstrukcyjna ARMA, która zajmuje się kultywowaniem, rekonstrukcją i studiowaniem tajników średniowiecznej walki wręcz. W grze system walki jest szczególnie ważny, toteż twórcy postanowili zaprojektować go od podstaw. Jak się okazuje, projektanci postanowili zrezygnować z sesji motion-capture, na rzecz generowania animacji postaci od podstaw. Twórcom zależy na tym, aby to był pierwszy, tak dopracowany projekt first person perspective, w którym walka wręcz odegra kluczową rolę. Oczywiście nasi bohaterowie będą mogli wesprzeć się magią, ale tylko dodatek do gry właściwej.

Akcja gry toczyć się będzie w mrocznym uniwersum fantasy. Stoi ono na skraju zagłady, ponieważ nastąpiła inwazja armii ciemności. Akcja gry rozpoczyna się wtedy, gdy wielki mag próbuje przywołać kontrofensywę, skutkuje to przywołaniem zastępów demonów. To nie koniec, bestie te zaczynają same otwierać kolejne portale, tym samym na świat wylewa się horda demonów. Zabawę rozpoczynamy od wyboru jednej z czterech dostępnych klas – Wojownika, Maga, Paladyna lub Łotrzyka. Gra pozwala na samotną zabawę, ale nastawiona jest przede wszystkim na kooperację do czterech graczy jednocześnie. 

Na dzień dzisiejszy nie potwierdzono wersji na konsole nowej generacji. Gra jest dostępna na PlayStation 3 i Xboksa 360. Z wcześniejszych wypowiedzi wynika, że gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Dziennik dewelopera możecie przejrzeć poniżej.

Written By
More from Patryk

Watch Dogs sprzedaje się nieźle, lepiej niż inne marki Ubisoftu

Trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem od Ubisoftu sprzedaje się znakomicie w...
Read More