Hellblade nie jest kontynuacją Heavenly Sword

Hellblade to widowiskowa gra akcji, która osadzona zostanie w świecie fantasy. Za tytuł ten odpowiedzialne jest studio Ninja Theory. Wiele osób dopatrywało się w Hellblade kontynuacji Heavenly Sword ze względu na podobieństwo bohaterek. 

Studio Ninja Theory znane jest z takich produkcji jak DMC: Devil May Cry czy Heavenly Sword.

Od czasu premiery Heavenly Sword, które przypadło graczom do gustu minęło już dużo czasu. Nic więc dziwnego, że fani przygód Nariko wyczekują kontynuacji wspomnianego tytułu. Podczas konferencji Sony na targach Gamescom zaprezentowano nową produkcję Ninja Theory, czyli Hellblade, a na materiale zwiastującym ten tytuł pojawiła się bohaterka, która bardzo przypominała Nariko. Nic więc dziwnego, że fani tej produkcji od razu pomyśleli, że nadchodzi druga część Heavenly Sword. Całą sytuację postanowili wyjaśnić twórcy, którzy podkreślili, że po prostu lubią takie klimaty. Ponadto twórcy chcą odciąć się od Heavenly Sword, ponieważ nie chcą aby gracze mieli zbyt duże oczekiwania.

„Hellblade to całkowicie nowy tytuł na rynku. Nie ma żadnego związku z Heavenly Sword. Podobało nam się Heavenly Sword, tak samo jak pracę przy tej produkcji. Chodzi tutaj raczej o to, że po prostu lubimy takie klimaty i dlatego tworzymy bohaterki w podobnym stylu. Lubimy też miecze i piekło.

Nie mogę nazwać tej produkcji duchowym następcą Heavenly Sword, ponieważ takie słowa niosą za sobą spore oczekiwania. Możemy jednak spokojnie założyć, że jeśli spodobał się komuś Heavenly Sword, to również Hellblade przypadnie mu do gustu.”

Warto wspomnieć, że Hellblade to produkcją, która sfinansowana została z własnych środków studia Ninja Theory. Ponadto ich najnowsza gra trafi wyłącznie do dystrybucji cyfrowej.

Hellblade trafi do sprzedaży w 2015 roku i dostępne będzie jedynie na PlayStation 4. Twórcy podkreślają, że gra może trafić na inne platformy, ale może również zostać tytułem ekskluzywnym dla najnowszej konsoli Sony.

[dzięki- Eurogamer]

More from Mikołaj Ciesielski

Poznaliśmy datę premiery Dance Central Spotlight

Dance Central Spotlight jest czwartą odsłoną znanej serii gier tanecznych, które wykorzystują...
Read More