Heavenly Sword 2 w produkcji?

heavenlysword-ps3-small
heavenlysword-ps3-small

Heavenly Sword 2 jest już ponoć w produkcji, a pierwsze szczegóły przedstawione zostaną w przyszłym miesiącu.

 Brytyjski magazyn PlayGamer twierdzi, iż wśród niespodzianek, jakie koncern Sony szykuje na zbliżające się targi E3 w Los Angeles jest także kontynuacja wydanego w 2007 roku slashera Heavenly Sword. Nie wiadomo, kto zajmuje się dewelopingiem gry, ale mało prawdopodobne, by chodziło o twórców pierwowzoru, którzy obecnie pracują nad nową wersją Devil May Cry dla firmy Capcom.

Heavenly Sword to jeden z pierwszych tytułów wydanych wyłącznie na konsolę PlayStation 3, który odniósł duży, komercyjny sukces. Gra zebrała całkiem dobre recenzje (średnia ocen w serwisie gamerankings.com wynosi ponad 80%) i sprzedała się w nakładzie 1,7 miliona egzemplarzy. Fakt, że do tej pory nie ukazał się sequel świadczy jedynie o tym, że firma Sony Computer Entertainment miała już plany wydawnicze związane z własnymi, konkurencyjnymi markami, jak chociażby God of War.

heavenlysword-playstation-3-projektkonsola

Według ustaleń magazynu PlayGamer ta sytuacja ma się wkrótce zmienić. Heavenly Sword 2 jest już ponoć w produkcji, a pierwsze szczegóły przedstawione zostaną w przyszłym miesiącu. Źródła, na które powołuje się brytyjski periodyk wskazują, że akcja gry osadzona będzie 10 lat po wydarzeniach przedstawionych w pierwszej części. Całkowicie zmieni się też koncepcja rozgrywki. Zamiast liniowej fabuły, gracze będą mogli swobodnie eksplorować rozległy świat, zdobywając przy tym doświadczenie i rozwijając posiadane umiejętności bojowe. Co ciekawe, na początku jedyną bronią mają być pięści i nogi postaci. Dopiero wraz z treningiem będzie ona mogła sięgnąć po bardziej zaawansowany oręż, włącznie z tytułowym Niebiańskim Mieczem.

Niestety, o fabule i bohaterach gry nie wiadomo na razie niczego. Serwis VG247 zwrócił jednak uwagę na dosyć zaskakujące słowa Tameema Antoniadesa, szefa studia Ninja Theory, który swego czasu stwierdził, iż gdyby kiedykolwiek zamierzał stworzyć kontynuację Heavenly Sword, umieściłby Nariko (główną postać z „jedynki”) w piekle. Na ratunek jej duszy miałaby ruszyć Kai, tyle że nie byłaby już nastolatką, a… staruszką. Wygląda więc na to, że twórcy oryginału mają pomysł na kontynuację. Tyle, że ekipa Ninja Theory już dawno odżegnała się od marki Heavenly Sword. Z drugiej strony, wiadomo, że studio pracuje obecnie nad dwoma projektami. Pierwszym jest restart serii Devil May Cry. O drugim, dotąd nieujawnionym, spekulowano, iż najprawdopodobniej będzie to sequel Enslaved: Oddysey to the West.

heavenly_sword_ps3_zapowiedz_gra_projektkonsola

 

Tags from the story
Written By
More from konadmin

Red Dead Redemption 2: zobaczcie najnowsze screeny z gry Rockstar

Rockstar publikuje kolejną paczkę zrzutów ekranu ze swojej superprodukcji Red Dead Redemption...
Read More
heavenlysword-ps3-small

Heavenly Sword 2 jest już ponoć w produkcji, a pierwsze szczegóły przedstawione zostaną w przyszłym miesiącu.

 " />