Havoc Engine kupiony przez firmę Microsoft

Firma Intel zdecydowała się sprzedać silnik graficzny Havoc Engine oraz wszystkie jego komponenty gigantowi z Redmond. Microsoft zatem wszedł w posiadanie bardzo wydajnego narzędzia do robienia gier wideo.

Microsoft dogadał się z firmą Intel w kwestii zakupu technologii Havoc Engine. Popularny od lat silnik graficzny, który zasłynął w szczególności z możliwości generowania genialnie wyglądających efektów fizyki cyfrowego otoczenia przechodzi w ręce giganta z Redmond.

Włodarze Microsoftu nie ujawniają oczywiście kwestii finansowych całej tej operacji. Podkreślają jednak, że zamierzają w dalszym ciągu wspierać tę technologię i sprzedawać licencję innym firmom. W ten oto sposób nie zamykają się tylko i wyłącznie na wspieranie producentów robiących gry na Xbox One czy obsługi Windows.

W oficjalnym potwierdzeniu napisano, że firma Microsoft jest zadowolona z posiadania kolejnej genialnej technologii graficznej. Obok DirectX, Azure i Visual Studio to właśnie silnik Havoc Engine ma odgrywać kluczową rolę. Dziś technologia jest wykorzystywana w około 600 grach, szczególnie jeżeli mowa o fizykę wirtualnego otoczenia, model zniszczeń, tkaniny oraz animację postaci.

Havoc Engine to bardzo popularne narzędzie, którego pierwsza, oryginalna wersja powstała jeszcze w roku 2000 w Irlandii. W późniejszym okresie narzędzie kupiła firma Intel. Przez lata silnik wykorzystano w najpopularniejszy grach, dziś wykorzystywany jest między innymi w Fallout 4, Star Wars Battlefront, Halo 5: Guardians, Dark Souls 3, Horizon: Zero Dawn, Need for Speed, The Division, The Last Guardian, Rainbow Six Siege czy chociażby Unchartedl 4: A Thief’s End. To chyba znakomite referencje, czyż nie?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=HInM5lO2j5g” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55ffca99f94584352d211406″]

Written By
More from Patryk

Wyciekły zdjęcia z nowego Gran Turismo na PlayStation 4

Na imprezie świątecznej zorganizowanej przez studio Polyphony Digital pojawiło się mnóstwo celebrytów...
Read More