Halo Reach

zapowiedzi gier na konsole ps3, xbox, wii halo-reach2
Zapowiedzi gier na konsole XBOX360, PS3, wii halo-reach2

Halo: Reach jest czwartą, kolejną odsłoną znakomitej serii Halo. Jest to prequel pierwszej części Halo: Combat Evolved. Udział w opracowywaniu gry miała ekipa Microsoft Game Studios, a także przede wszystkim studio deweloperskie Bungie.

Halo: Reach jest czwartą, kolejną odsłoną znakomitej serii Halo. Jest to prequel pierwszej części Halo: Combat Evolved. Udział w opracowywaniu gry miała ekipa Microsoft Game Studios, a także przede wszystkim studio deweloperskie Bungie. Gra przenosi nas na planetę Reach stojącą przed widmem unicestwienia przez rasę obcych o nazwie Covenant. Wcielamy się w jednego z żołnierzy Noble Team, w której skład wchodzą Spartanie trzeciej generacji, którzy podejmują głównie misje samobójcze. Do boju poprowadzi nas nasz przywódca Carter-259. Nasi towarzysze to Emile-239, snajper Jun-266, zastępca przywódcy – Kat-320 i Jorge-052 specjalizujący się w broni ciężkiej.

W grze zauważyć można wiele charakterystycznych dla świata Halo elementów, czyli znane miecze czy pistolety plazmowe oraz przeciwników. Nie wszystko jest jednak podobne i uległo pewnym modyfikacjom. Walki rozgrywane są na znacznie większą skalę – nieraz widzimy walkę kilkudziesięciu postaci i pojazdów, co w znacznym stopniu ubarwia zabawę. Wśród innych modyfikacji warto wspomnieć o ukłonie w stosunku do Halo: Combat Evolved. Pojawia się pasek życia, który uzupełniamy za pomocą apteczek. Warto wspomnieć też o systemie umiejętności przypisanych do pancerza. Każdy żołnierz może mieć na raz tylko jedną z danych umiejętności (np. kamuflaż). Podczas wykonywania danych zadań zwiedzamy powierzchnię planety, pustkowia, bazy wojsk, kolonie i poznajemy kulturę i obyczaje tubylców. Oczywiście szybko dochodzi do kontaktu z obcymi, którzy teraz dysponują nowymi siłami Skirmisherów, którzy atakują grupami. Na szczęście do naszego ekwipunku dodano nowy arsenał, jak Needle Rifle czy pół-snajperski karabin DMR.

W grze nie mogło zabraknąć trybu sieciowego, który pozwala zmierzyć się fanom Halo z całego świata. Studio Bungie postawiło również na znaczną poprawę strony graficznej gry, zmieniając w dużym stopniu silnik. Wyświetlana jest teraz większa ilość postaci i obiektów oraz występuje znacznie udoskonalone oświetlenie. W produkcji wykorzystano też motion capture i system mimiki twarzy opracowany przez Image Metrics.

Premiera nowego Halo: Reach już 14 września bieżącego roku na konsole Xbox 360.

  

Tags from the story
, ,
Written By
More from konadmin

Sam z Metal Gear Rising szaleje na zwiastunie

Konami opublikowało trailer fabularnego DLC, które będziemy mogli pobrać już jutro do...
Read More
Zapowiedzi gier na konsole XBOX360, PS3, wii halo-reach2

Halo: Reach jest czwartą, kolejną odsłoną znakomitej serii Halo. Jest to prequel pierwszej części Halo: Combat Evolved. Udział w opracowywaniu gry miała ekipa Microsoft Game Studios, a także przede wszystkim studio deweloperskie Bungie.

" />