Halo Reach oraz Halo ODST trafią na Xbox One?

Halo: The Master Chief Collection to pakiet czterech pierwszych odsłon serii Halo. Twórcy w rozmowie z Videogamer.com podali kilka informacji dotyczących Halo 2 w wersji na najnowszą konsolę Microsoftu oraz poruszyli temat możliwości przeniesienia Halo: Reach oraz ODST na Xboksa One.

Halo 2 to jedna z najlepszych gier wideo na pierwszą konsolę Xbox.

Na początku rozmowy z serwisem Videogamer.com ekipa odpowiedzialna za przeniesienia serii Halo na najnowszą konsolę Microsoftu poruszyli temat ilości klatek na sekundę w drugiej części cyklu, czyli w Halo 2: Anniversary. Okazuje się, że na ten moment główna kampania gry działa w 3o klatkach na sekundę, lecz twórcy zapewniają, iż w dniu premiery wszystkie gry z zestawu The Master Chief Collection mają bezproblemowo obsługiwać 60 klatek na sekundę. Nie tylko w trybach dla jednego gracza, ale także podczas rozgrywek sieciowych.

Kiedy zakończymy pracę nad grą, będzie ona działać w 60 klatkach na sekundę. Obecnie, wszystko to co pokazujemy, to wersję, przy których cały czas pracujemy. Ponadto robimy wiele optymalizacji. Mogę zapewnić, że prawie każda gra z serii będzie działać w 60 klatkach na sekundę”- powiedział producent wykonawczy, Dany Ayoub.

Możliwe, że problemy z działaniem Halo 2 w 60 klatkach na sekundę są powiązane z silnikiem, który ma pozwolić graczom na płynną zmianę grafiki z zremasterowanej na oryginalną, za pomocą jednego przycisku.

W skład zestawu wejdą cztery pierwsze odsłony gier z serii Halo w jakości 1080p i 60 klatkach na sekundę.
W skład zestawu wejdą cztery pierwsze odsłony gier z serii Halo w jakości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Ponadto 343 Industries w rozmowie z Videogamer.com odniosło się do pytań graczy, które dotyczą przeniesienia Halo: Reach oraz Halo 3: ODST na Xboksa One. Ekipa stwierdziła, że przez tak ogromną liczbę pytań na ten temat, jest to kwestia do rozważenia, jednakże na ten moment nie leży ona w planach wydawniczych.

Mogę powiedzieć, że najczęstszym pytaniem zadawanym przez fanów było to, czy planujemy wydanie Halo: Reach oraz Halo 3: ODST na Xboksa One. Na ten moment mogę powiedzieć tylko tyle, że nie mieści się to w tym momencie w naszych planach wydawniczych i na razie nie planujemy takiego przedsięwzięcia. Jednakże to, że tylu ludzi o to pyta zapisało się w naszej świadomości.”- powiedział producent wykonawczy, Dany Ayoub.

Premiera Halo: The Master Chief Collection zaplanowana jest na 11 listopada tego roku. Zestaw ten trafi wyłącznie na najnowszą konsolę Microsoftu, czyli na Xboksa One.

[dzięki-http://www.videogamer.com/xboxone/halo_the_master_chief_collection/news/343_is_thinking_about_bringing_halo_reach_and_odst_to_xbox_one.html]

More from Mikołaj Ciesielski

Mortal Kombat X- rzućcie na nowy materiał wideo prosto od twórców

Mortal Kombat X to kolejna odsłona popularnej serii bijatyk. Za tytuł ten...
Read More