Half-Life 3 nigdy nie powstanie?

Half – Life to jeden z głośniejszych produktów w historii branży gier wideo. Strzelanina ze studia Valve wyniosła firmę na szczyty, a kontynuacja zaskarbiła sobie serca milionów fanów. Wiele wskazuje na to, że trzecia część serii może nie powstać.

newell

Half – Life to strzelanka utrzymana w klimatach science-fiction, jak również debiutancka produkcja legendarnego studia Valve Software. Jako Gordon Freeman, naukowiec pracujący w ośrodku badawczym Black Mesa, musimy zmierzyć się z kosmitami. Akcja obu części prowadzi nas przez ciekawe, klimatyczne lokacje, w tym na przedmieściach miasta. Gabe Newell, współzałożyciel firmy, wypowiedział się na temat długo oczekiwanej zapowiedzi Half – Life 3. Okazuje się, że firma od dłuższego czasu zajmuje się czymś zupełnie innym, odkładając developing gier na drugi, a nawet trzeci plan. Amerykanie odnieśli ogromny sukces popularyzując usługę Steam, teraz pracują nad pseudo konsolą, która zagwarantuje dostęp do szerokiej biblioteki gier. Gdzie w tym wszystkim jest Half – Life?

Kiedy zaczynaliśmy, produkowaliśmy tylko gry single-player i mogliśmy nigdy nie przestać, wydawać sequel Half-Life za sequelem. W końcu podjęliśmy decyzję o stworzeniu gry multiplayer, nawet pomimo tego, że żadna jeszcze nie odniosła komercyjnego sukcesu.

Z finansowego i marketingowego punktu widzenia firma podjęła mądre decyzje. Nie jesteśmy wstanie stwierdzić, czy aby na pewno kolejne kontynuacje legendarnej gry odnosiły by sukces w zestawieniu z konkurencją. Dziś na rynku mamy potężne marki w postaci Halo i Battlefielda. Jak myślicie, czy gra byłby konkurencją dla topowych dzisiaj marek, a może gry – legendy, jak chociażby Doom, Wolfenstein czy Half-Life mają już najlepsze lata za sobą?

Written By
More from konadmin

FIFA 11 Już Lada Moment

EA Sports ujawniło wreszcie najnowszą odsłonę "FIFY". Myślę, że gracze będą z...
Read More