Half-Life 3 nigdy nie powstanie?

Half – Life to jeden z głośniejszych produktów w historii branży gier wideo. Strzelanina ze studia Valve wyniosła firmę na szczyty, a kontynuacja zaskarbiła sobie serca milionów fanów. Wiele wskazuje na to, że trzecia część serii może nie powstać.

newell

Half – Life to strzelanka utrzymana w klimatach science-fiction, jak również debiutancka produkcja legendarnego studia Valve Software. Jako Gordon Freeman, naukowiec pracujący w ośrodku badawczym Black Mesa, musimy zmierzyć się z kosmitami. Akcja obu części prowadzi nas przez ciekawe, klimatyczne lokacje, w tym na przedmieściach miasta. Gabe Newell, współzałożyciel firmy, wypowiedział się na temat długo oczekiwanej zapowiedzi Half – Life 3. Okazuje się, że firma od dłuższego czasu zajmuje się czymś zupełnie innym, odkładając developing gier na drugi, a nawet trzeci plan. Amerykanie odnieśli ogromny sukces popularyzując usługę Steam, teraz pracują nad pseudo konsolą, która zagwarantuje dostęp do szerokiej biblioteki gier. Gdzie w tym wszystkim jest Half – Life?

Kiedy zaczynaliśmy, produkowaliśmy tylko gry single-player i mogliśmy nigdy nie przestać, wydawać sequel Half-Life za sequelem. W końcu podjęliśmy decyzję o stworzeniu gry multiplayer, nawet pomimo tego, że żadna jeszcze nie odniosła komercyjnego sukcesu.

Z finansowego i marketingowego punktu widzenia firma podjęła mądre decyzje. Nie jesteśmy wstanie stwierdzić, czy aby na pewno kolejne kontynuacje legendarnej gry odnosiły by sukces w zestawieniu z konkurencją. Dziś na rynku mamy potężne marki w postaci Halo i Battlefielda. Jak myślicie, czy gra byłby konkurencją dla topowych dzisiaj marek, a może gry – legendy, jak chociażby Doom, Wolfenstein czy Half-Life mają już najlepsze lata za sobą?

Written By
More from konadmin

The Walking Dead – premiera 3 epizodu

Nagrody w plebiscycie na wyjątkowe gry pokazywane podczas Gamescom 2012 otrzymały również...
Read More