Half-Life 2 od Valve ma już jedenaście lat

Kultowe gry wideo cechują się tym, że żyją i trwają w pamięci graczy przez długie lata. Kto by pomyślał, że Half-Life 2 będzie aż tak popularny, a od jego premiery minęło już 11 lat.

Strzelanka pierwszoosobowa Half-Life 2 od studia Valve obchodziła przedwczoraj swoje jedenaste urodziny. Produkcja debiutowała z dniem 16 listopada 2004 roku, wyłącznie na komputerach klasy PC.

Tytuł pojawił się na rynku jedenaście lat temu i chwalono go głównie za wyjątkową oprawę graficzną, dzięki silnikowi Source. Ponadto  był także pierwszą grądla pojedynczego gracza, wymagającą aktywacji przez sieć w raczkującym systemie Steam. Produkcja jest uznawana w kręgach graczy za jedną z najlepszych gier w historii, która sprzedała się w nakładzie 12 milionów egzemplarzy.

Warto wspomnieć, że Half-Life 2 został również w późniejszym okresie wydany również na konsolach Xbox, Xboksie 360 oraz PlayStation 3. Valve do swojej ostatniej, tak udanej produkcji, wyprodukowało również dwa dodatki fabularne w postaci Episode One oraz Episode Two. Niestety, firma chyba nie jest w stanie przygotować trzeciej części cyklu, możliwe że takowa nigdy nie powstanie.

Wszyscy gracze zainteresowani powrotem do przygód Gordona Freemana w walce z Kombinatem powinny ponadto sprawdzić wydaną w marcu modyfikację Half-Life 2: Update, poprawiającą oprawę graficzną, dostępną tylko na komputerach PC.

Jakie są Wasze wspomnienia z grą Half-Life 2? Należycie do tych graczy, którzy czekają jeszcze na kontynuację tej produkcji?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=ID1dWN3n7q4″ allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”56137af474a791dd4b4d3211″]

Written By
More from Patryk

Video – Uncharted 4: A Thief’s End, czyli najgorętsza premiera gry na PlayStation 4 w 2016 roku?

Uncharted 4: A Thief’s End to następna odsłona serii o przygodach Nathana...
Read More