H1Z1 – tworzenie przedmiotów, eksploracja otoczenia oraz walka

Producenci gry H1Z1 opublikowali w sieci nowe materiały wideo z rozgrywki. Trzeba przyznać, że projekt nabiera rozpędu i wygląda nieźle.

Firma Sony inwestuje w rynek Free to Play. H1Z1 ma być wielką pozycją tego typu na PlayStation 4.
Firma Sony inwestuje w rynek Free to Play. H1Z1 ma być wielką pozycją tego typu na PlayStation 4.

Autorzy gry H1Z1 opublikowali w sieci nowe materiały wideo prezentujące rozgrywkę tej postapokaliptycznej produkcji. Tytuł zabierze nas do ogromnego świata o otwartej strukturze, gdzie będziemy walczyć o przetrwanie podczas plagi zombies.

Jimmy Whisenhunt to główny projektant tej gry, który na poniższych materiałach opowiada o najważniejszych elementach rozgrywki. Pokazuje on przede wszystkim rozmiar lokacji zawartej w grze, system walki, model tworzenia przedmiotów, jak również eksplorację świata gry. Trzeba przyznać, że zasięg generowania otoczenia robi wrażenie, mimo iż sama oprawa audiowizualna jest raczej na niższym poziomie niż to, co możemy aktualnie obserwować na PlayStation 4. Co ciekawe, możliwe będzie wyprodukowanie pułapek na zwierzęta, łuku, strzał do niego, jak również wielu innych elementów, które wspomogą nas w walce z nieumarłymi. 

Warto tutaj również wspomnieć o pojazdach, które będą rozsiane po obszarze świata gry. Na ten moment wiemy tylko o obecności samochodów w grze, ale nie wszystkie z nich na wstępie będą w pełni sprawne. W tym momencie gracz będzie musiał odnaleźć odpowiednie elementy do naprawy, co oczywiście wiąże się z kolejnymi wyzwaniami. H1Z1 posiadać będzie również system zmiennej pogody oraz dnia i nocy.

Gra trafi na PlayStation 4 oraz komputery osobiste. Jest ona w założeniach bardzo podobna do DayZ, a jej wczesna wersja dostępna będzie na Steamie za około 60 złotych. Tytuł na platformie Sony będzie oferowany bezpłatnie.

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Patryk

Co z ofertą PlayStation Plus na marzec 2015?

Oferta PlayStation Plus na miesiąc marzec ma być ujawniona na dniach. Sony...
Read More