Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy zarobiło już przeszło miliard dolarów

Jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów ostatnich lat zarobił już ponad miliard dolarów na samych biletach. Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy bije kolejne rekordy, a to dopiero początek.

W sieci pojawiły się oficjalne informacje dotyczące sprzedaży biletów na film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy od J.J. Abramsa. Na ten wielce wyczekiwany film wydano grube miliony, ale zwróciły się one w dwanaście dni.

Dokładnie tyle wystarczyło, ażeby nowe Gwiezdne Wojny zarobiły swój pierwszy miliard dolarów, co przebija wynik poprzedniego rekordzisty w tej materii, mianowicie Jurassic World aż o 24 godziny.

Warto pamiętać, że zarobiono 544.5 milionów dolarów w samej Ameryce Północnej (bijąc Jurrasic World o 100 mln zdobyte w tym samym czasie) oraz 546 milionów w całej reszcie świata. Po dodaniu tych liczb daje nam to 1,090,500,000 dolarów (!). Oczywiście, gdy tylko 9 stycznia film zadebiutuje w Chinach, rezultat ten znacząco się jeszcze poprawi.

Wygląda więc na to, że J.J. Abrams wykonał swoje zadanie i przygotował jedną z najlepszych odsłon całej sagi w historii. Film ”sprzedaje” się znakomicie i kolejne tłumy będą chodzić do kin, aby podziwiać to widowisko i walki na miecze świetlne.

A jak Wy oceniacie film Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy?

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=sGbxmsDFVnE” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]
Written By
More from Patryk

Jade Raymond odchodzi ze studia Ubisoft

Jade Raymond odchodzi z firmy Ubisoft. Twórczyni pierwszego Assassin’s Creed oraz sukcesów...
Read More