Guillermo Del Toro krytykuje Konami za decyzję o anulowaniu produkcji gry Silent Hills

Silent Hills mogło być jedną z najciekawszych i najoryginalniejszych gier na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Gra mogła podpreperować budżet Konami i wypromować markę Silent Hill na nowo. Tytuł został anulowany, a gracze ubolewają do dziś, w sumie nie tylko oni.

Przy grze Silent Hills pracowało dwóch geniuszy, mianowicie Hideo Kojima, czyli twórca marki Metal Gear Solid oraz Guillermo Del Toro, znany reżyser i scenarzysta. Ten drugi jest zdegustowany decyzją Konami o anulowaniu projektu i zdecydował się kolejny raz wypowiedzieć na temat tej gry. Del Toro nie rozumie polityki firmy Konami i nie jest w stanie wytłumaczyć sobie racjonalnie decyzji o anulowaniu produkcji gry.

Ponadto warto zaznaczyć, że w grze Silent Hills wykorzystano kilka znanych elementów z innych popularnych gier, jak chociażby The Last of Us. Guillermo Del Toro jest przekonany o wartości projektu i decyzję o jego anulowaniu uważa za bezsensowną. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Przeżyliśmy wspaniałe doświadczenie oraz wiele świetnych sesji wraz z setkami projektów tej gry. Wiele z nich, które planowaliśmy wrzucić do gry Silent Hills, pojawiło się w grach takich, jak chociażby The Last of Us, co tylko upewniło nas w przekonaniu, że nie byliśmy w błędzie i zmierzaliśmy w dobrą stronę. Wraz z Hideo Kojimą sądziliśmy, że stworzymy naprawdę nadzwyczajnego Silent Hilla.”

Już po prezentacjach pierwszego zwiastuna gry i późniejszej wersji demonstracyjnej P.T. fani marki byli przekonani o dobrym kierunku i unikatowości tej gry. Niestety, Konami zrezygnowało z produkcji gry i współpracy z Kojimą, Del Torro i Normanem Reduusem, który mógł stać się ikoną nowego wcielenia Silent Hill.

Jest jednak nadzieja na to, że Silent Hills w jakieś formie powróci. Ponoć Guillermo Del Toro i Hideo Kojima nadal pracują nad grą, aczkolwiek nie pod skrzydłami firmy Konami. Co więcej, pojawiają się pogłoski, że do zespołu odpowiedzialnego za grę dołączył Junji Ito, autor horrorów z Kraju Kwitnącej Wiśni.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=tVylTfkDP5c” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”55eff1d28f1e968801e3bf7f”]

Written By
More from Patryk

Wiedźmin 3: Dziki Gon – praca projektantów od podstaw

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra CD Projekt RED, która trafi na...
Read More