Guerilla Games uważa, że jest zbyt wcześnie na rozmowy o kontynuacji Killzone: Shadow Fall

Przedstawiciele firmy Guerilla Games uważają, że jest zbyt wcześnie, aby dyskutować na temat przyszłości serii Killzone. Kontynuacja gry Killzone: Shadow Fall będzie musiała trochę poczekać.

Guerilla Games to ambitne studio, które aktualnie pracuje nad grą Horizon: Zero Dawn na PlayStation 4. Ich RPG akcji w otwartym świecie zapowiada się świetnie, ale przedstawiciele firmy potwierdzają, że absolutnie nie stracili entuzjazmu do prac nad kolejną odsłoną kultowej serii Killzone. Niestety, aktualnie nie myślą o tym, bowiem koncentrują się na pracach związanych własnie z Horizon: Zero Dawn.

W rozmowie z redakcją GamesRadar jeden z dyrektorów firmy postawił sprawę jasno – aktualnie priorytetem jest Horizon: Zero Dawn. Hermen Hulst uważa, że firma ma wiele do zaoferowania nowej odsłonie serii Killzone, ale na rozmowy o tym projekcie przyjdzie jeszcze czas. Guerilla Games kocha swoje wieloletnie IP, ale strzelanina będzie musiała poczekać, aż na rynku pojawi się dopracowane w każdym calu Horizon na PlayStation 4.

Ponadto Hulst przyznaje, że po premierze gry Killzone: Shadow Fall cała ekipa Guerilla Games była bardzo zadowolona, ale również niezwykle zmęczona. Przygotowywali oni przecież grę na premierę PlayStation 4, która musiała powalić wszystkich na kolana. I rzeczywiście tak się stało, bo moim skromnym zdaniem jakość oprawy wizualnej tej gry do dzisiejszego dnia zachwyca nawet porównując ją z nowszymi grami. Zdaniem Hulsta kolejna odsłona będzie jeszcze większym wyzwaniem i czymś, do czego Guerilla Games musi się kompleksowo przygotować.

Cóż, należy zatem trzymać kciuki za szybki powrót Killzone na PlayStation 4 oraz sukces ich najnowszej gry. Mam nadzieję, że Guerilla Games po premierze Horizon: Zero Dawn zaweźmie się jednak i przygotuje nam konkretną strzelaninę, konkretną kontynuację swojego najpopularniejszego IP.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=-rBAkj5Egok” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”530″ height=”480″/]

[interaction id=”55f03ae68f1e968801e56c64″]

Written By
More from Patryk

Bloodborne ma wystarczyć na 40 godzin grania

Bloodborne to gra studia From Software, która zdaniem twórców ma wystarczyć na...
Read More