GTA 5 na PC bije rekord Skyrim na Steamie

Grand Theft Auto 5 w wersji na PC jest już z nami od paru dni. Tytuł zdążył pobić rekord The Elder Scrolls V: Skyrim i ilości użytkowników na platformie Steam.

Grand Theft Auto V to nie tylko szybkie samochody, piękne kobiety oraz wojny gangów. Rockstar udostępniło również tryb rozgrywki wieloosobowej.
Grand Theft Auto V to nie tylko szybkie samochody, piękne kobiety oraz wojny gangów. Rockstar udostępniło również tryb rozgrywki wieloosobowej.

Chyba nikt nie miał wątpliwości, że gra GTA 5 na PC będzie niezwykle popularna i rozchwytywana przez graczy. Gra Rockstar zdążyła już nawet ustanowić swój pierwszy rekord, tym razem na platformie Steam.

Okazuje się, że w pierwszym dniu obecności na rynku gry GTA 5 grało w nią aż 300 tysięcy osób na platformie Steam. Jest to świetny wynik, który bije nieznacznie wcześniejszy rekord The Elder Scrolls V: Skyrim – 280 tysięcy użytkowników. W przypadku Skyrim rekord utrzymywał się od ponad trzech lat i został ustanowiony również po premierze gry.

Oczywiście na Steamie nadal absolutnymi rekordzistami są gry typowo wieloosobowe. Dota 2 jest rekordzistą, bowiem gra może się pochwalić wynikiem miliona aktywnych użytkowników. Popularne jest również Counter Strike: Global Offensive, które zrzesza całkiem dużą społeczność graczy.

GTA 5 to jednak gra zupełnie innego kalibru, przeznaczona do długiej rozgrywki jednoosobowej, ale zawierająca również tryb GTA Online. Tytuł z pewnością będzie zdobywał coraz większą popularność wśród graczy.

[dzięki – http://www.gamesindustry.biz/articles/2015-04-15-gta-v-steals-skyrims-concurrent-players-record-on-steam]

gta_v png1

Written By
More from Patryk

Middle-earth: Shadow of Mordor – zapowiedź PS4/Xbox One

Middle-earth: Shadow of Mordor to opracowana przez zespół Monolith Productions gra akcji...
Read More