GTA 5 jedną z najdroższych gier w historii, uległo tylko Destiny i Call of Duty: Modern Warfare 2

Okazuje się, że Grand Theft Auto V to trzecia, najdroższa gra w historii branży. Tytuł wyprzedzają gry Destiny oraz Call of Duty: Modern Warfare 2.

gta5-banner

GTA 5 to branżowy fenomen i gra, która wzbudza w graczach wielkie emocje. Tytuł okazuje się być jedną z najdroższych gier wideo w historii tej branży – plasuje się dokładnie na trzecim miejscu listy najdroższych produkcji.

Grand Theft Auto 5 miało budżet sięgający aż 268 milionów dolarów, zgodnie z informacjami vlogera o pseudonimie ”DidYouKnowGaming”. To właśnie na tym kanale YouTube pojawił się bardzo interesujący film dotyczący gry GTA 5.

Superprodukcja Rockstar jest zatem piątym, najdroższym produktem rozrywkowym, ale co najważniejsze, trzecią najdroższą grą wideo w historii tej branży. Tylko gry wydawnictwa Activision przeskakują GTA 5 na liście, czyli Destiny oraz Call of Duty: Modern Warfare 2.

Oczywiście to zrozumiałe, bowiem gry Activision od wielu lat wiodą prym i są produktami typowo konsumenckimi, nastawionymi na jak największy zysk. Jeżeli mowa o Grand Theft Auto 5, to gra ustanowiła nawet pięć rekordów Guinnessa, jak również może się pochwalić świetnymi wynikami sprzedażowymi.

[dzięki – http://www.vg247.com/2015/04/07/gta-5-fifth-most-expensive-entertainment-product-budget/]

Written By
More from Patryk

Monolith zatrudnia nowych ludzi, czyżby pracowano nad Shadow of Mordor 2?

Na oficjalnej stronie firmy Warner Bros pojawiła się informacja o miejscach pracy...
Read More