Gry wideo w Stanach Zjednoczonych są bardziej popularne wśród kobiet!

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono pewne badania, które ujawniły, że tamtejszy rynek gier wideo został zdominowany przez płeć piękną.

Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne koncernów Sony oraz Mirosoft.
Xbox One oraz PlayStation 4 to najnowsze konsole stacjonarne koncernów Sony oraz Mirosoft.

Stany Zjednoczone to ogromny i zróżnicowany kraj, w którym branża gier wideo jest bardzo rozwinięta oraz popularna wśród obywateli. Wizerunek graczy do tej pory był kojarzony z mężczyznami. Okazuje się, że w taki wielkim kraju jak USA, nastoletni chłopcy nie są już większością, jeżeli mowa o graczy.

Badaniem tamtejszego rynku zajęła się organizacja Entertainment Software Assocation, dzięki której dowiedzieliśmy się, że dziewczyny, lub też grające kobiety, to na tamtejszym rynku największa grupa. Kobiety od 18 roku wzwyż stanowią 36 procent graczy w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy wszystkie kobiety i dziewczyny poniżej 18 roku życia stanowią aż 48 procent całej społeczności graczy. Mężczyźni poniżej 18 roku życia stanowią w tym zestawieniu tylko 17 procent całości. 

Wyniki mnie osobiście zaskoczyły. W naszym kraju sytuacja pewnie wygląda inaczej, chociaż zdaję sobie sprawę, że jest wiele ambitnie grających kobiet w naszym kraju. Gracze, dajcie znać jak sytuacja wygląda w naszym kraju!

[dzięki – MMGN]
Ciekawi jesteście ile kobiet gra w gry wideo w Waszej okolicy?
Ciekawi jesteście ile kobiet gra w gry wideo w Waszej okolicy?
Written By
More from Patryk

Tales of Xillia 2 – premiera już w najbliższy piątek!

Już w najbliższy piątek premiera gry Tales of Xillia 2 na PlayStation...
Read More