Gry Free to Play #1

Na rynku Free to Play w ostatnim okresie dzieje się sporo ciekawych rzeczy, między innymi starcie gry Nosgoth, sprzedaży Heroes of the Storm, czy też drugich testach World of Warships.

Free to Play, czyli grajcie za darmo!
Free to Play, czyli grajcie za darmo!

Gatunek Free to Play w ostatnich latach niezwykle się rozwinął. Gry dystrybuowane w tym modelu coraz częściej odnoszą spektakularne sukcesy, toteż warto jest się zainteresować tą właśnie gałęzią rynku.

Zdecydowaliśmy się na wprowadzenie cyklu ”Gry Free to Play”, na łamy naszego serwisu, abyście mieli klarowny wgląda na to, co dzieje się w tej gałęzi rynku. Dziś przygotowaliśmy dla Was zbiór informacji na temat gier Free to play, zapraszamy!

Wargaming zaprasza do testów World of Warships.

Studio Wargaming ma przyjemność ogłosić szczegóły drugich testów weekendowych do oczekiwanej gry World of Warships. Trwające trzy dni wydarzenie nazwane „Wings Over the Water” rozpoczyna się 23 stycznia (piątek), potrwa do 25 stycznia (niedziela) i zabierze graczy na piękne oraz niebezpieczne morza.

Wraz z przedstawieniem lotniskowców gracze mogą przetestować również zabójczo dynamiczne niszczyciele. Lotniskowce to unikatowe podejście do rozgrywki oferujące rozgrywkę zbliżoną do RTS (strategii czasu rzeczywistego), które to, między innymi, są w stanie wysłać na pole walki trzy typy drużyn samolotów – bombowce, myśliwce oraz bombowce z torpedami.

W nadchodzącym teście dostępne będą jednostki aż do 10 poziomu, a testujący gracze odkryją kultowe amerykańskie i japońskie okręty, wliczając w to na przykład Nagato, Yamato czy Shimakaze po stronie „kraju kwitnącej wiśni”, jak również Pensacola i Fletchera dla U.S.A. Co więcej, każda jednostka będzie posiadała własną załogę z wieloma umiejętnościami do rozwijania, jak również wyposażenie dodatkowe i materiały eksploatacyjne do wykorzystania. Bez wątpienia, interesującą sprawą będzie również możliwość grania się ze znajomymi w dwu osobowych dywizjach i wspólne sprawdzenie umiejętności przeciwko graczom z całego świata.

[informacja prasowa]

Nosgoth, dziś startuje Free to Play z wampirami w rolach głównych!

Wielu z Was pewnie kojarzy tematykę marki Legacy of Kain bądź też Soul Reaver. Ten znakomity cykl zniknął z branży gier wideo, ale na powrót tego typu klimatów mogą liczyć wszyscy zainteresowani grą Free to Play o tytule Nosgoth.

Już dziś startuje otwarte Nosgoth dla wszystkich zainteresowanych. Dotychczas grą mogli cieszyć się tylko i wyłącznie beta testerzy, którzy za dostęp do wersji testowej uiszczali drobne opłaty. Od teraz studio Psyonix wespół ze Square Enix udostępnia edycję dla wszystkich.

Tytuł jest o tyle ciekawy, że ujęto go w znanej i cenionej charakterystyce Legacy of Kain. Jest to trzecioosobowa gra akcji, w której to opowiadamy się po jednej ze stron wielkiego konfliktu – ludźmi bądź wampirami. Gra jest typowym przedstawicielem gier akcji, z tą jednak różnicą, że obie frakcje różnią się charakterem rozgrywki. Wcielając się w ludzi będziemy walczyć na dystans, zaś opowiadając się po stronie wampirów gracze będą dążyć do walki w zwarciu.

Warto się zainteresować tym tytułem z samej ciekawości. Gra jest dostępna oczywiście tylko i wyłącznie na komputerach osobistych.

Heroes of the Storm, kup sobie pakiet założycielski!

Dla tych co nie wiedzą, Heroes of the Storm to gra z gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena) od studia Blizzard Entertainment, która pozwala wcielić się w postaci znane z takich gier jak World of Warcraft, Starcraft czy też Diablo i brać udział w pojedynkach wieloosobowych na zamkniętych arenach. Tytuł ma pojawić się na komputerach PC.

Studio Blizzard rozpoczęło na swoim sklepie Battle.net sprzedaż tak zwanego Pakietu Założycielskiego, który daje błyskawiczny dostęp do zamkniętej bety produktu. Pakiet został wyceniony na 34, 99 euro, a więc około 150 złotych. Ponad to, że zainteresowani otrzymają dostęp do fazy testów (rozpoczęły się 13 stycznia), pakiet również zapewni trzy dodatkowe postaci – Diablo (z serii Diablo), Tyrane (Warcraft), jak również Raynora (Starcraft). Dodatkowo gracze otrzymają 2500 sztuk złota, wierzchowca oraz trzy nowe skórki.

The Witcher Battle Arena debiutuje już jutro!

Fani marki Wiedźmin mają, na miesiące przed premierą Wiedźmin 3: Dziki Gon, szansę poznać zupełnie inną grę w tych klimatach. Mowa tutaj o MOBA The Witcher Battle Arena, które już jutro debiutuje na rynku PC.

Jak się okazuje studia CD Projekt RED oraz Fuero Games bardzo szybko planują wypuścić na rynek swoją autorską grę z gatunku MOBA. Już jutro ten tytuł będzie dostępny na rynku, a więc jeżeli tylko jesteście znudzeni aktualnymi trendami i liderami tego gatunku, to warto jest się zainteresować propozycją prosto z Polski.

The Witcher Battle Arena jest zrealizowane modelu F2P (free to play), który nie wymaga od gracza zakupu tytułu ani płacenia abonamentu. CD Projekt RED zależało szczególnie na uczciwości rozgrywki i zachowaniu równości szans, dlatego gra nie zawiera mechanizmów typu typowo monetarnych (płacisz, by wygrać), bowiem wszystkie jej elementy składowe można odblokować poprzez udział w rozgrywkach.

Czyżby The Elder Scrolls Online miało stać się grą Free to Play?

The Elder Scrolls Online to jedna z ciekawszych gier MMORPG, która dostępna jest aktualnie na rynku. Szczególnie za sprawą interesującej charakterystyki świata The Elder Scrolls. W sieci pojawiły się jednak intrygujące plotki o tym, jakoby gra mogła przejść na model Free to Play, bo aktualnie granie w popularne TESO jest obarczone płaceniem abonamentu.

Wiadomość pochodzi z serwisu Kotaku, który podaje, że sklepy należące do sieci EB Games zostały poproszone o odsyłanie egzemplarzy The Elder Scrolls Online oraz kart przedpłaconych. Może to oznaczać, że studio Zenimax w tajemnicy przygotowuje się do przejścia The Elder Scrolls Online z modelu abonamentowego na bezpłatny. Wiadomość ta z pewnością ucieszyłaby wielu fanów tej znakomitej marki, którzy to chcieliby spróbować swoich sił w wieloosobowej odsłonie serii.

Niestety, na ten moment firma Zenimax nie odnosi się do rewelacji, jakich źródłem jest Kotaku. Miejmy nadzieję, że już wkrótce dowiemy się czegoś nowego na ten temat.

[dzięki – http://www.kotaku.com.au/2015/01/eb-games-is-removing-all-copies-of-elder-scrolls-online-from-stores/]

Written By
More from Patryk

SYMULATOR FARMY 2014 – WERSJA PREMIUM I DODATEK AMERYKA JUŻ NIEBAWEM!

Wydawnictwo Techland z przyjemnością informuje o włączeniu do planu wydawniczego Dodatku Ameryka...
Read More