Grand Theft Auto V – rzuć okiem na porównanie PlayStation 3 z PlayStation 4

W sieci udostępniono bardzo ciekawe porównanie obu wersji Grand Theft Auto V na konsolach Sony. Tytuł w niedługim czasie ma pojawić się na PlayStation 4, warto więc wiedzieć, jak będzie wyglądał.

Grand Theft Auto V odniosło spory sukces na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.
Grand Theft Auto V odniosło spory sukces na PlayStation 3 oraz Xboksie 360.

Digital Foundry zamieściło w sieci bardzo ciekawą prezentację świata gry Grand Theft Auto V. Mowa tutaj o swoistym porównaniu wersji z PlayStation 3 oraz edycji na PlayStation 4. Poziom graficzny uległ wyraźnej zmianie, a różnicę widać gołym okiem.

Przede wszystkim mnogość elementów otoczenia robi większe wrażenie na PlayStation 4. Już pierwsze, statyczne ujęcia klifu oraz linii nadbrzeżnej morza robią spore wrażenie. Zwróćcie uwagę na fale, ich jakość wykonania, autentyczność oraz ostrość. Nie inaczej jest, gdy tylko schodzimy pod powierzchnię wody, gdzie możemy zetknąć się z większą ilością rekinów. Ponadto wymodelowano na nowo obszary lądowe, oszczędność tekstur w lesie na PlayStation 3 daje się we znaki, ale już na nowej konsoli Sony całość wygląda o wiele lepiej, widać zwierzęta oraz bujną roślinność. W mieście jest jeszcze lepiej, gdzie cieniowanie, oświetlenie oraz ruch uliczny czaruje efektami wizualnymi. Widać jak na dłoni, że Rockstar przykłada się do swojej pracy.

Grand Theft Auto V pojawi się na komputerach osobistych, Xbox One oraz PlayStation 4. Poniżej możecie rzucić okiem na stosowne porównanie grafiki na past i next genach!

 

Written By
More from Patryk

Assassin’s Creed Unity – gorące materiały z rozgrywki

Assassin’s Creed Unity to kolejna odsłona znanej i lubianej serii gier firmy...
Read More