Grand Theft Auto 3 – porównanie edycji z PlayStation 2 z PlayStation 4

Grand Theft Auto 3 to kultowa pozycja, która na PlayStation 2 pokazała klasę i środkowy palec większości konkurencji. Jak myślicie, jak gra prezentuje się dziś na PlayStation 4?

W sieci pojawiło się zestawienie oryginalnej wersji gry Grand Theft Auto 3 z okresu PlayStation 2 i jej specjalnej edycji dostępnej na PlayStation 4 w ramach oferty klasycznych gier w sklepiku PlayStation Store.

Nawet dziś widać, że jest to legendarna gra, która rozpoczęła trójwymiarową erę Grand Theft Auto. Teraz pojawiła się w wersji emulowanej na PlayStation Store. Oczywiście dziś jej mechanika może wydawać się już nieco archaiczna, jednak w dniu premiery stanowiła prawdziwą rewolucję w świecie branży gier wideo i doskonale pamiętam, jak ten otwarty świat imponował graczom.

Z pewnością warto po nią sięgnąć, by poznać korzenie dzisiejszych sandboksów, które mają swój początek właśnie w wirtualnym Liberty City, które było stylizowane na Nowy York. Pamiętne czasy świetnej zabawy przy Grand Theft Auto 3 mogą bardzo szybko powrócić na PlayStation 4, ale zanim sięgniecie po ten tytuł, to polecam sprawdzić porównanie grafiki w obu edycjach.

Oryginalne Grand Theft Auto 3 pojawiło się w roku 23 października 2001 na konsolach PlayStation 2 oraz Xboksie i komputerach osobistych. Gra zdobyła ogromną popularność. Dziś może pochwalić się średnią ocen na poziomie 97 punktów.

[efsflexvideo type=”youtube” url=”https://www.youtube.com/watch?v=WiyngwpKqHM” allowfullscreen=”yes” widescreen=”yes” width=”420″ height=”315″/]

[interaction id=”565ffbda41f2d0122b01fe95″]

Written By
More from Patryk

Watch Dogs – recenzja PlayStation 4

Watch Dogs to trzecioosobowa gra akcji z otwartym światem. Tytuł dostępny jest...
Read More