Gran Turismo Sport to nie Gran Turismo 7 i zadebiutuje na PlayStation 4 w 2016 roku

Gran Turismo Sport rozbudziło wielkie emocje wśród użytkowników konsoli PlayStation 4. Nie należy tej nowej gry traktować, jako pełnoprawnej odsłony serii, a raczej coś zupełnie nowego.

Kazunori Yamauchi zaprezentował wczoraj światu grę Gran Turismo Sport i to w jakim stylu. Tytuł oczywiście rozbudza wielkie emocje wśród grających, ale również wątpliwości. Gra nie będzie pełnoprawnym Gran Turismo 7, które ponoć już jest produkowane, a raczej czymś więcej ”niż Prolog” i świeżym spojrzeniem na gatunek gier wyścigowych.

Na temat gry Gran Turismo Sport wypowiedział się Jim Ryan z europejskiego oddziału PlayStation. Rozmawiał on o grze Polyphony Digital z przedstawicielami Eurogamera i zapewniał, że to coś więcej, aniżeli wstęp do Gran Turismo 7. Oto jego komentarz w tej sprawie:

”Nie zapowiedzieliśmy gry Gran Turismo 7. Mogę powiedzieć, że Kazunori Yamauchi z Polyphony Digital tworzy tę produkcję od dłuższego czasu. Możemy w tej sytuacji potwierdzić, że ma w planach coś dodatkowego. Ale czy jest to coś, niczym Prolog? Nie, sądzę, że jest to znacznie większy projekt. W dawnych czasach, gdy gracze nie zawsze byli połączeni z internetem, wrażenia definiowane były przez to, co znajdowało się na dysku. Różnica pomiędzy Prologue i pełnym Gran Turismo była wyraźna. Teraz, w dobie powszechnego Internetu granica się zaciera, a więc zapewnia, że to będzie coś więcej niż typowe Prologue.”

Aktualnie można Gran Turismo Spor traktować jako grę przeznaczoną głównie dla fanów zmagań wieloosobowych. Konkretne informacje napływają do nas zza granicy, jak chociażby obecność trzech trybów rozgrywki czy licencjonowanych zawodów. Pomysł na konkretnie rozbudowaną grę multiplayer jest znakomity, pytanie tylko, jak go Polyphony Digital zrealizuje.

Nadal warto zatem czekać na zapowiedź gry Gran Turismo 7 na PlayStation 4, ale również uważnie przyglądać się Gran Turismo Sport, które ma zadebiutować na rynku w przyszłym roku. Co więcej, już na początku 2016 mają odbyć się testy nowej gry Polyphony Digital, a więc już niebawem sprawdzimy na własnej skórze nowe Gran Turismo.

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/gran-turismo-sport-screenshots-6.png”]

[interaction id=”56307f59afdd55437cd69fba”]

Written By
More from Patryk

DriveClub może i z problemami, ale nadal to najlepiej sprzedająca się gra na PlayStation 4

W sieci pojawiło się kolejne zestawienie sprzedaży gier wideo, tym razem dotyczące...
Read More