Gran Turismo 7 ma być najlepszą odsłoną serii od lat

Przedstawiciele Polyphony Digital, a więc producenta Gran Turismo 7, postanowili wypowiedzieć się na temat gry. Spodziewajcie się najlepszej odsłony od lat, tylko na PlayStation 4.

Gran Turismo to ikona motoryzacji na PlayStation. Siódma odsłona będzie pierwszą, która pojawi się na PlayStation 4.
Gran Turismo to ikona motoryzacji na PlayStation. Siódma odsłona będzie pierwszą, która pojawi się na PlayStation 4.

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat Gran Turismo 7. Gra wyścigowa firmy Polyphony Digital pojawi się ekskluzywnie na PlayStation 4. Na temat produkcji postanowił wypowiedzieć się jej ojciec, mam na myśli osobę Kazunoriego Yamauchi’ego.

Podkreślił on przede wszystkim wartość mechaniki rozgrywki oraz modelu jazdy w najnowszej odsłonie serii. To właśnie na tych dwóch elementach ma koncentrować się najnowsza odsłona serii. Yamauchi przyznaje, że prace nad szóstą odsłoną serii na PlayStation 3 były wyczerpujące i dopiero teraz, po premierze PlayStation 4, marka może otrzymać konkretny zastrzyk dodatkowej energii.

”Wciąż nie mogę zagłębiać się w szczegóły, ale praca na PS3 była ciężka. Nie masz wystarczająco dużo pamięci, by zrobić to co chcesz. Naszym celem było zachowanie ducha Gran Turismo, ale przy okazji ostatniej części musieliśmy zmierzyć się z ograniczeniami. Na PS4 mamy dużo dostępnej pamięci. Możemy ją wykorzystywać z łatwością, umieszczając w grze elementy, które musieliśmy forsować siłowo bądź odpuścić na PS3. Na PS4 będzie lepsza grafika, lepszy silnik fizyczny, sprytniejsza sztuczna inteligencja i więcej opcji sieciowych”

Polyphony Digital potwierdza również, że zamierza popracować nad udźwiękowieniem gry oraz modelem zniszczeń. Jak za pewne wiecie, wymienione elementy od lat były słabiej wykonane. Nadal czekamy na pierwsze materiały wideo z Gran Turismo 7 oraz wstępny okres debiutu rynkowego. Marka przyzwyczaiła nas, że kolejne jej odsłony pojawiają się, gdy tylko będą gotowe.

Wiele elementów tej serii udało się wypracować bardzo porządnie. Mowa tutaj o modelu jazdy, jak również fizyce zachowywania się naszych samochodów w trakcie jazdy. Miejmy nadzieję, że wraz z przejściem serii na PlayStation 4 otrzymamy więcej samochodów klasy Premium, odpowiedni model zniszczeń oraz wybitnie stabilną i płynną oprawę graficzną. Więcej informacji już wkrótce.

Kazunori Yamauch to twórca marki Gran Turismo.
Kazunori Yamauch to twórca marki Gran Turismo.
Written By
More from Patryk

Finał imprezy GT Academy na Stadionie Narodowym w najbliższy czwartek

Zawodnicy GT Academy, lub też sympatycy marki Gran Turismo powinni zagospodarować na...
Read More