Gran Turismo 6 honoruje postać Ayrtona Senny

Ayrton Senna był wielokrotnym mistrzem Formuły 1, który tragicznie zginął na torze. Firma Polyphony Digital zamierza uhonorować jego sylwetkę, w związku z czym pojawił się film dokumentalny na jego temat oraz zapowiedź darmowej aktualizacji Gran Turismo 6.

Gran Turismo 6 to cyfrowa encyklopedia motoryzacji, która dostępna jest tylko na PlayStation 3.
Gran Turismo 6 to cyfrowa encyklopedia motoryzacji, która dostępna jest tylko na PlayStation 3.

Firma Polyphony Digital postanowiło przypomnieć graczom i fanom motoryzacji o wspaniałej postaci Ayrtona Senny, który dwadzieścia lat temu zginął na torze Imola podczas wyścigu Formuły 1. W sieci pojawił się całkiem ciekawy dokument opowiadający o sylwetce legendarnego mistrza kierownicy, jego pasji do wyścigów formuły pierwszej oraz opinię osób, które brazylijski mistrz zainspirował. Ponadto warto wspomnieć również o inicjatywie Polyphony Digital, które zapowiedziało również darmową aktualizację dla gry Gran Turismo 6.

Ayrton Senna da Silva urodził się 21 marca 1960 roku w Brazylii. Jego tragiczna śmierć na torze wyścigowym wstrząsnęła całym światem. Ayrton zapisał się na kartach historii jako trzykrotny mistrz świata Formuły 1 oraz uczestnik stu sześćdziesięciu Grand Prix. Na najwyższym stopniu podium stawał on czterdzieści jeden razy. Przez wielu ekspertów i analityków sportów motorowych jest on uważany za kierowcę wszech czasów.

Written By
More from Patryk

Furious 7 – premiera filmu to hołd dla Paula Walkera, twierdzi Vin Diesel

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych odbyła się premiera filmu Szybcy i wściekli 7...
Read More