Gran Turismo 6 honoruje postać Ayrtona Senny

Ayrton Senna był wielokrotnym mistrzem Formuły 1, który tragicznie zginął na torze. Firma Polyphony Digital zamierza uhonorować jego sylwetkę, w związku z czym pojawił się film dokumentalny na jego temat oraz zapowiedź darmowej aktualizacji Gran Turismo 6.

Gran Turismo 6 to cyfrowa encyklopedia motoryzacji, która dostępna jest tylko na PlayStation 3.
Gran Turismo 6 to cyfrowa encyklopedia motoryzacji, która dostępna jest tylko na PlayStation 3.

Firma Polyphony Digital postanowiło przypomnieć graczom i fanom motoryzacji o wspaniałej postaci Ayrtona Senny, który dwadzieścia lat temu zginął na torze Imola podczas wyścigu Formuły 1. W sieci pojawił się całkiem ciekawy dokument opowiadający o sylwetce legendarnego mistrza kierownicy, jego pasji do wyścigów formuły pierwszej oraz opinię osób, które brazylijski mistrz zainspirował. Ponadto warto wspomnieć również o inicjatywie Polyphony Digital, które zapowiedziało również darmową aktualizację dla gry Gran Turismo 6.

Ayrton Senna da Silva urodził się 21 marca 1960 roku w Brazylii. Jego tragiczna śmierć na torze wyścigowym wstrząsnęła całym światem. Ayrton zapisał się na kartach historii jako trzykrotny mistrz świata Formuły 1 oraz uczestnik stu sześćdziesięciu Grand Prix. Na najwyższym stopniu podium stawał on czterdzieści jeden razy. Przez wielu ekspertów i analityków sportów motorowych jest on uważany za kierowcę wszech czasów.

Written By
More from Patryk

Project Morpheus zapowiedziany na GDC 2014

Gogle VR od koncernu Sony zostały oficjalnie zaprezentowane na imprezie Game Developers...
Read More