Gracze PlayStation zostali dawcami krwi – fotorelacja PlayStation Polska

Gracze zainteresowanie Bloodborne na PlayStation 4 mogli oddać krew i pomóc innym ludziom. PlayStation Polska przygotowała fotorelację z tego wydarzenia.

Bloodborne to kolejna gra studia From Software, która stawia na mroczny klimat oraz wysoki poziom trudności.
Bloodborne to kolejna gra studia From Software, która stawia na mroczny klimat oraz wysoki poziom trudności.

Z okazji premiery Bloodborne na PlayStation 4 firma Sony Computer Entertainment Polska rzuciła graczom wyzwanie, aby wspólnie połączyli siły i w dniu 25 marca 2015 roku oddali krew na rzecz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie i udowodnili, że potrafią stawić czoła wszystkiemu, co stanie im na drodze.

Celem wzięcia udziału w akcji wystarczyło pojawić się w dniu 25 marca 2015 roku przy Pałacu Kultury i Nauki obok Stacji Metro Centrum w Warszawie w godzinach 11:00 – 16:00. Jak się okazało pierwsi śmiałkowie zaczęli pojawiać się jeszcze przed godziną 10:00. Z minuty na minutę kolejka robiła się coraz dłuższa, a wszystkie przewidziane na ten dzień formularze od RCKiK zostały rozdane w pierwszej godzinie zbiórki krwi. Wszyscy chętni stali po kilka godzin, aby oddać krew na na szczytny cel.

Wspólna akcja z PlayStation zdecydowanie zwiększyła liczbę osób, która pojawiła się przy ambulansie RCKiK. Przyszło dużo młodych osób gotowych pomóc potrzebującym, w sumie zebraliśmy 28 litrów krwi co jest bardzo dobrym wynikiem. Zdecydowanie życzylibyśmy sobie, aby takie akcje społeczne miały miejsce częściej.” – powiedziała Ewa Gruszkowska – pielęgniarka koordynująca z RCKiK w Warszawie.

Przez „podzielenie się” krwią fani Bloodborne nie tylko zbliżyli się do świata gry, ale także pomogli w leczeniu ofiar wypadków i wspomogli potrzebujących. Dla tych, którzy zdecydowali się przelać krew z Bloodborne przewidziane były dyplomy, gadżety PlayStation oraz kupony na ‘Blood Burgera’.

Gra Bloodborne w sprzedaży już od 25 marca 2015 r.

[informacja prasowa]

Written By
More from Patryk

Znane są wymagania sprzętowe Sniper Elite III: Afrika

Sniper Elite III: Afrika to trzecioosobowa gra akcji, która trafi na konsole...
Read More