Gracze częściej wybierają PlayStation 4 grając w strzelanki?

Lubicie gatunek strzelanek first person perspective? Na której konsoli częściej gracie, bo Sony jest zdania, że PlayStation 4 jest rajem dla fanów tych gier.

Fani gatunku strzelanek coraz częściej wybierają konsolę Sony, tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele japońskiego koncernu. Z kolei firma Microsoft ma prawo cieszyć się z komercyjnego sukcesu gry Halo 5: Guardians, ale zdaniem pani Lauren Bradley, menedżera do spraw marketingu Sony, sympatycy tego typu gier częściej wybierają ich konsolę.

”Aktualne pokolenie graczy, obecna publiczność, wykazuje tendencję do przerzucania się na konsolę PlayStation 4.” – zdradza Bradley w wywiadzie dla MCV.

Zdaniem Lauren Bradley taki stan rzeczy jest skutkiem wcześniejszych działań marketingowych jej firmy. Sony podpisało intratne umowy partnerskie z wielkimi wydawnictwami, jak chociażby Activision na rzecz promocji Destiny, bądź też tegorocznego Call of Duty: Black Ops III. Oczywiście zadbano również o współpracę z Electronic Arts przy promowaniu gry Star Wars Battlefront i wiązane są z tym duże nadzieje.

”Kiedy po raz pierwszy zobaczyliśmy grę Star Wars Battlefront to myślę, że wszystkim pojawił się ten charakterystyczny błysk w oku. Jako firma mamy duże oczekiwania względem tej premiery, jak i przyszłego roku.”

Ponadto Lauren Bradley podkreśliła znaczenie wyemitowanej kilkanaście dni temu reklamy PlayStation 4 utrzymanej w klimacie Star Wars Battlefront. Jej zdaniem ten spot zainteresował graczy i mógł wpłynąć na decyzję o zagraniu w produkcję DICE właśnie na konsoli Sony.

Gra Star Wars Battlefront debiutuje na konsolach PlayStation 4, Xbox One oraz komputerach osobistych już 19 listopada.

[interaction id=”563b590458d1f96a2cee694e”]

Written By
More from Patryk

Myszka i klawiatura TAC4 dla konsoli PlayStation 4

Gracie w Battlefield 4, Call of Duty: Advanced Warfare bądź Destiny? Na...
Read More