Gra wyścigowa DiRT 3 przenosi się na Steam z darmowym dodatkiem DLC

Gra wyścigowa DiRT 3 zostanie udostępniona na platformie Steam wraz z dodatkami DLC. Tytuł opuszcza tym samym ramy Games for Windows Live.

Dirt-3-Game

Z platformy Games for Windows Live znika kolejna gra, tym razem będzie to DiRT 3, który zasili bibliotekę popularnego Steama. Tytuł jest przedstawicielem zasłużonej serii gier rajdowych od studia Codemasters.

Co więcej, gra zostanie udostępniona wraz z dodatkami DLC za kwotę 22,39 euro (do 8 kwietnia). Właściciele gry w klasycznej wersji (pudełkowej) będą mogli uaktualnić swoją bibliotekę gier na Steamie o DiRT 3 bez dodatkowych opłat. Jeżeli tylko posiadacie edycję gry Complete Edition to powinna pojawić się ona z automatu w Waszej kolekcji gier.

Jest tylko jedna zła wiadomość – nie można przenieść postępów z Games for Windows Live na Steama. Tytuł zatem będziecie musieli przechodzić od początku, bowiem twórcy mieli kłopoty ze zgraniem obu wersji DiRT 3. Zadbano oczywiście o wsparcie dla komputerów Mac, ale również wszelakie dodatki na Steamie – karty, osiągnięcia oraz zapisy w chmurze.

DiRT 3 był dostępny na komputerach osobistych, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Gra ma średnią ocen na poziomie 86 punktów (Metacritic).

[dzięki – http://www.eurogamer.net/articles/2015-04-02-dirt-3-pc-makes-all-dlc-free-in-steamworks-transition]

dirt3mockup

Written By
More from Patryk

Uncharted 4: A Thief’s End otrzyma fabularne DLC wzorowane Left Behind

Naughty Dog jest na ostatniej prostej przy pracach nad grą Ucharted 4:...
Read More