Google wprowadza własną , bezpłatną aplikację muzyczną Google Play Music

Firma Google najwyraźniej postanowiła wyprzedzić Apple i udostępnić bezpłatną aplikację muzyczną Google Music Play.

Gigant z MountainView zdecydował się zrobić szybką i efektowną konkurencję dla premiery Apple Music. Google Play Music będzie bezpłatną aplikacją dla wszystkich zainteresowanych, która staje się faktyczną kontrofertą dla Spotify i kontrowersyjnego Apple Music.

Nie dość, że zamieszanie wokół Taylor Swift, to jeszcze niespodziewana premiera bezpłatnego Google Play Music. Ciekawe jak stoją teraz akcje Apple?

Z pewnością Apple Music to przemyślana inwestycja, ale aplikacja Google Play Music ze wsparciem internetowego giganta jest wstanie zagarnąć dużą część klientów Apple. Bezpłatna forma Google Music Play to odpowiedź na rozwijający się rynek strumieniowania muzyki, bowiem do tej pory aplikacja była płatna.

Google-Music-banner

W najnowszej wersji aplikacja Google Play Music będzie dostępna dla wszystkich bezpłatnie ale z pewnymi ograniczeniami. Mowa tutaj o reklamach i limitowanej liczbie pominięć utworu odtwarzanego w usłudze.

Gigant z Mountain View twierdzi, że dla fanów muzyki wygodnym będzie opłacanie abonamentu, aby móc w dowolny sposób i bez reklam cieszyć się najlepszą muzyką. Google ma plan i fundusze, dzięki którym może go realizować.

Aplikacji Google Play Music nie powinni bagatelizować i ignorować właściciele Apple Music, Spotity czy choćby Tidal, bowiem potentat ten ma ogromne doświadczenie w dziedzinie świadczenia usług internetowych.

Google Music Play będzie dostępne na urządzeniach mobilnych, smartphone’ach oraz w przeglądarce internetowej. Jak Waszym zdaniem aplikacja poradzi sobie w bezpłatnej wersji z konkurencją?

[dzięki – http://www.theverge.com/2015/6/23/8830629/google-play-music-free-streaming-now-available]

 

[interaction id=”5554c8cc40f2c57e04086801″]

Written By
More from Patryk

Dragon Age: Inkwizycja okazało się być ”najlepszą premierą w historii BioWare”

Koncern Electronic Arts podzielił się informacjami na temat sprzedaży swoich gier. Najlepszą...
Read More