Google pokazuje jak rozpocząć zabawę z Google Glass

Google Glass już nie długo trafi na rynek i do globalnej sprzedaży. Koncern ze stanu California zamieszcza krótkie prezentacje, jak korzystać z tego urządzenia.

htgo_banner

 

Jeżeli nie jesteście w temacie, to już wyjaśniam. Google od dłuższego czasu pracuje nad rewolucyjnymi okularami, które spełniać będą natywną rolę telefonu, tabletu, czy połączenia z internetem. Technologia, na chwilę obecną, wyprzedza swoje czasu pod wieloma względami, trafiła już do pierwszych producentów oprogramowania, chociażby potentata aplikacji jakim jest Glu Mobile. Amerykańskie studio jest przekonane, iż co kilkanaście lat w biznesie zachodzą zmiany, wprowadza się ambitne rozwiązania, tym samym zmieniając jego kształt i oddając klientom nowatorskie technologie. Zdaniem De Masi’ego, prezesa wspomnianego wcześniej studia, Google Glass aspiruje by być czynnikiem takiego przewrotu.

”Zwróćcie uwagę jak szybko dziś rozwija się rynek sprzętu elektronicznego. Wczoraj iPad był rewolucją, dziś to zgrabne okulary Google mogą mieć swoją szansę. Z drugiej strony, wyobraźcie sobie gdzie branża będzie za kolejne kilka lat. Dziś panuje trend miniaturyzacji, a więc ludzie wymagają odważnych posunięć. Zbliżamy się do dnia przewrotu w branży elektronicznej.”

W sieci, na oficjalnym kanale Google Glass w platformie YouTube, pojawiają się krótkie prezentacje sprzętu. Po oględzinach można stwierdzić, iż rzeczywiści zbliżamy się do technologicznej zmiany warty. Okulary wyglądają stylowo, są funkcyjne, ciche i błyskawicznie reagują na nasze komendy. Pytanie brzmi: czy to jeszcze science-fiction, czy może nadchodzący standard?

Tags from the story
, , ,
Written By
More from konadmin

Wylądował zwiastun Final Fantasy X | X-2 HD

Square Enix niedawno otworzyło oficjalną stronę poświęconą Final Fantasy X / X-2...
Read More