Google i Facebook wprowadzą wielkie drony udostępniające internet?

Facebook oraz koncern Google inwestują w drony oraz balony, które mogłyby umożliwiać dostęp do powszechnego internetu. Poznajcie pierwsze efekty programu Internet.org.

facebook-drones-ft

Mark Zuckenberg z Facebooka planuje nie tylko ekspansję swojej wielkiej platformy społecznościowej, ale również pracuje nad dronami udostępniającymi internet. Mowa tutaj o programie Internet.org, który jest już testowany. Do walki wkracza również Google i ich projekt Loone.

Dla przeciętnego człowieka może się wydawać, że balony z programu Loone oraz wielkie drony z Internet.org to daleka przyszłość, ale okazuje się, że wcale nie tak odległa. W ramach Internet.org trwają już zaawansowane testy. Przeprowadzono próbne loty małych maszyn, których celem jest udostępnianie internetu. Efekty są niesamowite, bowiem latające maszyny nie dość, że prezentują się okazale, to jeszcze całkiem efektownie pracują.

Drony od Facebooka mają ważyć relatywnie dużo, bo tyle co średniej klasy samochód. Warto również przytoczyć tutaj rozmiar rozpiętości skrzydeł tych urządzeń – podobno taka jak w Boeingach 737. Urządzenia mają wznosić się nawet do 20km.

Google również testuje swoje projekty. W tym przypadku koncern z Mountain View pracuje nad balonami, dzięki którym będzie można udostępniać internet. Obie firmy pracują zatem w pocie czoła i bardzo poważnie podchodzą do tematu internetu. Miejmy nadzieję, że już wkrótce zobaczymy tego wymierne efekty.

[dzięki – YouTube/The Verge]


internet org

Written By
More from Patryk

GRID: Autosport – spalisz gumę jak nigdzie indziej!

GRID: Autosport to gra wyścigowa, która zabierze nas na tor do Abu...
Read More