Google Glass ma szanse na rewolucję branży?

Google Glass to okulary o rozszerzonej rzeczywistości stworzone przez firmę Google. Okulary mają mieć w sobie takie funkcje jak każdy smartfon, lecz mają być obsługiwane głosem. Według wielu opinii Google Glass mają szansę zrewolucjonizować branże, czy tak się stanie? 

Firma Google jest znana przede wszystkim z wyszukiwarki internetowej, która jest jedną z najlepszych na rynku.

Google Glass trafiło do siedziby jakiś czas temu Glu Mobile, jednego z producentów gier na platformy mobilne. Szef tegoż studia, Niccolo de Masi upatruje w tym urządzeniu naturalnego rozwoju, który na stałe zagości w naszych domach, a raczej na naszych nosach. Google Glass niedługo trafi do sprzedaży, a prezes studia twierdzi, iż są wielkie szanse na kolejny przewrót w branży. Firma zaprojektowała już pierwszą grę – aplikację na osprzęt Google – jest nią Spellista. Amerykańskie studio jest przekonane, iż co kilkanaście lat w biznesie zachodzą zmiany, wprowadza się ambitne rozwiązania, tym samym zmieniając jego kształt i oddając klientom nowatorskie technologie. Zdaniem De Masi’ego Google Glass aspiruje by być czynnikiem takiego przewrotu.

„Co dziesięć lat na rynku pojawia się coś rewolucyjnego, co jednocześnie przenosi branżę na iny poziom. Tak było w przypadku Apple i ich rewelacyjnego iPada. Wiele wskazuje na to, iż z Google Glass może być podobnie. Zwróćcie uwagę jak szybko dziś rozwija się rynek sprzętu elektronicznego. Wczoraj iPad był rewolucją, dziś to zgrabne okulary Google mogą mieć swoją szansę. Z drugiej strony, wyobraźcie sobie gdzie branża będzie za kolejne kilka lat. Dziś panuje trend miniaturyzacji, a więc ludzie wymagają odważnych posunięć. Zbliżamy się do dnia przewrotu w branży elektronicznej”

 

Ciekawe czy rzeczywiście za sprawą Google Glass firma zrewolucjonizuje rynek sprzętu elektronicznego, a być może nawet rewolucje przeżyje branża gier wideo, Wykorzystanie okularów Google mogło by wnieść ciekawe rozwiązania do niektórych produkcji. Na tę chwilę pozostaje nam tylko czekać i pamiętać, że na rynku gier wideo są jeszcze inni zawodnicy, tacy jak Sony i Project Morpheus, czy Oculus Rift.

Tags from the story
, ,
More from Mikołaj Ciesielski

Promocje w cyfrowym sklepie Nintendo

Podobnie jak Sony i Microsoft, które posiadają odpowiednio PlayStation Store oraz Xbox...
Read More