Google Glass – gadżet przyszłości dla każdego i na każdą okazję?

Google Glass to okulary multimedialne, które poszerzają wirtualną rzeczywistość i pozwalają na dostęp do internetu. Gadżet już niedługo trafi do globalnej sprzedaży, tym nie mniej w sieci pojawia się coraz więcej ciekawych materiałów z jego udziałem.

glasses1

 

Google Glass to okulary rozszerzonej rzeczywistości zaprojektowane przez amerykańskiego giganta z Mountain View. W kwietniu 2012 roku Google ujawniło pierwsze informacje na temat tego nowatorskiego urządzenia. Kampania promocyjna ruszyła pełną parą, a my otrzymujemy nowe, ciekawe materiały. Pierwszym z nich jest absolutnie ekscentryczne podejście do tego gadżetu. Wyjdziesz za mnie? To pytanie jest kluczowym elementem poniższego materiału, na którym właściciele (testerzy wstępni) prezentują obraz swoich zaręczyn. Trzeba przyznać, że jest to całkiem urocze i pokazuje siłę tego urządzenia, które może być świetnych i naturalnym rejestratorem naszych wspomnień.

Google Glass to również najnowsza technologia. Malutkie urządzenie jest zaprojektowane w przemyślany sposób. Napędzane są one przez system Android (4.0 lub wyższy), posiadają ekran o rozdzielczości 640×360 oiksela. Aparat cyfrowy zamontowany w okularach jest opisany 5 pikselami z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 720p – nieźle. Wbudowana pamięć to standardowo 16GB, pamięć operacyjna to 682 mb RAM. Glass są wyposażone w łączność Bluetooth, gniazdo USB, jak również przewodnictwo kostne fal dźwiękowych. 

Google przygotowało się na różne scenariusze. Ludzie z wadą wzroku będą mogli liczyć na wsparcie amerykańskiej firmy. Podpisano stosowne umowy z sieciami salonów optycznych. VSP Global zapewni wsparcie wszystkim tym, którzy będą potrzebować szkieł korekcyjnych. Google Glass nie zamyka się na standardowego odbiorcę. W sieci możemy znaleźć filmik promujący wiele rozwiązań stylistycznych, jak również korekcyjnych dla ludzi z wadami wzroku. Trzeba przyznać, że świetnie to wygląda, a każdy jest wstanie znaleźć coś dla siebie.

Written By
More from Patryk

Thief – sprawdź pierwszą misję z gry

Square Enix opublikowało w sieci nowy, świeży materiał z Thief: Out of...
Read More