Gogle wirtualnej rzeczywistości wykorzystane w Resident Evil 7?

Resident Evil 7 ma być konkretnym powrotem do korzeni tej popularnej serii i grą nowatorską, przesiąkniętą klimatem horroru z trzech pierwszych odsłon serii. Nowatorstwo może przejawiać się również w wykorzystaniu gadżetów wirtualnej rzeczywistości.

Od wielu lat czekamy na oficjalną zapowiedź gry Resident Evil 7. Ostatnio twórcy ujawnili projekt Resident Evil: Umbrella Corps, ale również coraz częściej wypowiadają się na temat siódmej odsłony tego kultowego cyklu. Capcom ponoć planuje zmianę polityki względem głównej serii Resident Evil i chce przygotować przerażający, straszący tytuł. Co najciekawsze, również z wykorzystaniem Playstation VR lub.

Jun Takeuchi z firmy Capcom potwierdził, że tak zwane Development Division 1, czyli komórka firmy zajmująca się serią Resident Evil, aktualnie testuje gogle wirtualnej rzeczywistości. Zespół chce wykorzystać niektóre możliwości tego urządzenia, bowiem mogą one powiększyć immersję grającego w Resident Evil 7. Oto oficjalny komentarz w tej sprawie:

”W chwili obecnej skupiamy się na rynku wirtualnej rzeczywistości. W tym przerażającym świecie, gracze mogą skręcać, obracać, ale nie mają ucieczki, gdy stwór zbliża się do Ciebie. Oczywiście tylko do momentu ściągnięcia z głowy gogli VR i powrócenia do rzeczywistości. Przygotowaliśmy ciekawe doświadczenie na E3 2015 pod tytułem „Kitchen”, które zaprezentowało konkretne demo technologiczne. Obecnie budujemy nowy silnik dla gier wspierających VR, które są aktualnie najgorętszym rynkiem, a jednocześnie rozwijamy tytuły dla obecnej generacji konsol.”

Miejmy nadzieję, że firma Capcom przygotuje konkretną, ale tradycyjną grę wideo bez nadmiernego wykorzystania gogli wirtualnej rzeczywistości. Oczywiście, praca nad nowatorskimi pomysłami w ramach VR jest bardzo potrzebna, ale wątpię, czy kultowe Resient Evil odniesie tak spektakularny sukces właśnie w ramach tego sprzętu.

Resident Evil 7 nadal czeka na oficjalną zapowiedź, ale miejmy nadzieję, że będzie to gra klasyczna, która zostanie opracowana na nowym silniku graficznym i w starym, sprawdzonym stylu. Długo czekamy na ten tytuł, oby Capcom nas nie zawiodło, jak myślicie?

[efsthumbnail sdsd src=”http://serwis.projektkonsola.pl/wp-content/uploads/2015/10/resident-evil-deviantart.jpg”]

[interaction id=”56178ed674a791dd4b671075″]

Written By
More from Patryk

Studio Remedy Entertainment nadal rozważa produkcję Alan Wake 2

Studio Remedy Entertainment pracuje aktualnie nad Quantum Break, ale w orbicie zainteresowań...
Read More