Godzina rozgrywki H1Z1 na PlayStation 4

H1Z1 TO GRA MMO W REALIACH APOKALIPSY ZOMBIE. TWÓRCĄ GRY JEST SONY ONLINE ENTERTAIMENT. GRA ZOSTANIE OPARTA NA SYSTEMIE FREE 2 PLAY(GRA JEST DARMOWA) ZAPEWNE Z MIKROPŁATNOŚCIAMI. PLANOWANA DATA PREMIERY TO ROK 2014. 

Sony wkracza z zombiakamy na rynek free to play. Uda się?

Fragment rozgrywki, choć pokaźny, nie pokazuje niczego specjalnego. Twórcy po prostu eksplorują świat . Pokazują prowizoryczne obozowiska i działające pojazdy. Dla graczy DayZ to pewnie nic nowego, ani rewolucyjnego, ponieważ w “ich” grze to chleb powszedni. Nie dziwi więc opinia, że H1Z1 “to gra, która zerżnęła wszystko z DayZ”. Dla tych, którzy z wypiekami oczekują gry od Sony ten kawałek rozgrywki może okazać się ciekawy, tym bardziej, że trwa prawie godzina, dokładniej 50 minut.

Akcja w H1Z1 toczy się 15 lat po wykryciu tytułowego wirusa. Cała cywilizacja leży w gruzach, a ludzie, którzy przeżyli toczą walkę o przetrwanie. Gra rozrasta się stopniowo. Dziś podobno mamy już do dyspozycji miasteczko i dzicze wokół niego, a następnie dodano wielkie miasta. Aby ułatwić przemierzanie otwartego świata mamy do dyspozycji pojazdy naziemne i, co ciekawe, samoloty. W grze gracze sami pobierają surowce, np. drewno, a później stawiają z nich domy, czy też różnego rodzaju schrony, czy fortyfikacje obronne. Należy wspomnieć, że na każdym serwerze w grze może pojawić tysiące graczy jednocześnie. Twórcy zrezygnowali jednak z możliwości rozwoju postaci. Sony Online Entertaiment zapewnia, że H1Z1 będzie cechować się mrocznym klimatem. Gra powstała na silniku Forgelight- ten sam silnik napędza również PlanetSide 2 czy Landmark.

More from Mikołaj Ciesielski

Jak prezentuje się Wiedźmin 3 na ustawieniach ultra?

Wiedźmin 3: Dziki Gon to gra RPG, za którą odpowiedzialne jest polskie...
Read More