God of War Collection – data premiery i pierwsze materiały wideo

W sieci pojawiły się oficjalne informacje na temat God of War Collection, które zmierza na PlayStation Vita. Kompilacja przygód Kratosa, nad którą pracuje Bluepoint Games, otrzymała oficjalną datę premiery i świeże materiały wideo z rozgrywki.

ps

 

Poznaliśmy datę premiery God of War Collection, które jest które pierwotnie wydano na konsoli PlayStation 2. Kompilacja zadebiutowała po raz pierwszy w 2009 roku na PlayStation 3 i miała przygotować graczy do premiery trzeciej części gry. W sieci opublikowano pierwsze materiały wideo z gry – od kilku godzin można znaleźć dwa przekraczające 5 minut fragmenty rozgrywki oraz małą garść screenów. Ponadto Sony poinformowało, że gra trafi do dystrybucji już 8 maja. W tym przypadku do największych zmian trzeba zaliczyć dopracowaną warstwę technologiczną oraz poprawione sterowanie. Grę będzie można zakupić zarówno w wersji cyfrowej, jak i edycji tradycyjnej.

God of War poznajemy Kratosa, niegdyś spartańskiego wojownika, w grze wciela się on w pracownika Olimpu, któremu zlecane są najbardziej wymagające prace. Konwersję obu tytułów przygotowała ta sama firma, Bluepoint Games, która postarała się oddać jakość oryginału. Gra jest tak zwaną przygodówką akcji, gdzie głównym elementem jest widowiskowa akcja i starcia. Kratos jest wykwalifikowanym wojownikiem, a całość akcji możemy obserwować z perspektywy trzeciej osoby (zza pleców bohatera). Gra ponadto jest naszpikowana elementami zręcznościowymi i zagadkami. Oprócz siły własnych rąk, Kratos może wspierać się zaklęciami rodem z Olimpu, między innymi pioruny Zeusa. Prawdziwe wyzwanie do bestie boga Aresa, gra obfituje w sporo starć z większymi od nas zmorami. Walki z bossami są bardzo dynamiczne i oparte o pewne schematy. 

Poniżej możecie rzucić okiem na pierwsze fragmenty z rozgrywki. Premiera God of War Collection odbędzie się 8 lutego na terenie naszego kraju. Pamiętajcie również o The Sly Trology, które trafi do właścicieli PlayStation Vita już 16 kwietnia. Zapowiadają się ciekawe miesiące dla właścicieli handhelda Sony.

Written By
More from Patryk

F1 2015 mierzy się z Project CARS na torze w Monaco

Premiera F1 2015 to interesujący moment tych wakacji, bo po prawdzie to...
Read More