Girls und Panzer zmierza do Europy – zwiastun na PlayStation Vita

Girls und Panzer to znane i lubiane anime. Szczególna popularnością serial cieszy się w swoim rodzimym kraju, czyli w Japonii, ale zapewne i w Europie nie braknie fanów zarówno gatunku jak i właśnie tej produkcji. Nic więc dziwnego, że gra oparta na serialu o podtytule Master the Tank Road trafi do Europy.

Czy gra oparta na japońskim serialu odniesie sukces na Starym Kontynencie?

Jeżeli wśród Was są sympatycy anime, to te dziewczyny powinny być Wam bardzo dobrze znane. W Kraju Kwitnącej Wiśni jest to niemalże kultowy serial opowiadający historię trzech przyjaciółek. Scenariusz skupia się na losach czołgistek, które trafiły do szkoły militarnej, gdzie odbywają się mistrzostwa w walkach pomiędzy czołgami. Jak sama otoczka fabularna wskazuje, do walki poprowadzimy różnorodne, trójwymiarowe modele gigantów na gąsienicach.

Girls und Panzer: Master the Tank Road charakteryzuje się lekkim humorem i świetną kreską anime. Na liście maszyn znajdzie się kilkanaście autentycznych pojazdów. Twórcy starali się wykorzystać zalety sterowania przenośnej konsoli Sony, czyli PlayStation Vita, więc możemy liczyć na bitewne spożytkowanie panelu dotykowego konsoli. Gra trafi na rynek europejski dopiero w czerwcu przyszłego roku, ale japońscy gracze będą się mogli cieszyć tą produkcją o wiele wcześniej. Z okazji premiery gry przygotowany został zwiastun. Zapewne więcej informacji zostanie podanych w najbliższych miesiącach, więc pozostaje tylko czekać. Jesteście zainteresowani wstąpieniem do szkoły czołgistek? 

More from Mikołaj Ciesielski

Pierwszy zwiastun Tony Hawk’s Pro Skater 5 zawierający fragmenty rozgrywki

Kolejna odsłona legendarnej serii Tony Hawk’s Pro Skater zbliża się wielkimi krokami....
Read More