Ghost Games, twórców udanego Need for Speed Rivals, dotykają zwolnienia

forza duży

Ghost Games, czyli twórców nie tak dawno wydanego Need for Speed Rivals, na konsole nowej generacji, dotyka fala zwolnień. Czy nowa odsłona serii wyścigowej stoi pod znakiem zapytania?

Riv

Powołując się na informatorów serwisu Polygon, w zeszłym tygodniu pracę straciło wielu projektantów, dotąd pracujących nad całkiem udanym Need for Speed Rivals wydanym między innymi na PlayStation 4 i Xboksa One. Włodarze Electronic Arts., długoletniego wydawcy wyścigowej serii, pojawili się w biurze i ogłosili, iż studio musi przejść restrukturyzację kadr, a część personelu może pobrać odprawę i opuścić firmę, lub obniżyć swoje pobory i dołączyć do zespołu pracującego nad militarną grą, utrzymaną w klimatach policyjnych, o kodowej nazwie Havana. Źródła donoszą, iż gra akcji ma zostać wydana jeszcze w tym roku, a więc EA pewnie poszukuje siły przerobowej do ukończenia tego tytułu. Dlaczego musiało oberwać się właśnie twórcom z Ghost Games?

”Ogromnie utalentowany zespół, jakim jest Criterion, pracuje właśnie nad nowym projektem, od podstaw robionym pod konsole nowej generacji. Studio ma w rękach również nową markę, którą chcą ujawnić w stosownym czasie. [. . .] Ghost teraz są odpowiedzialni za markę Need for Speed, marka się rozwija i ewoluuje, ale potrzeba na to czasu. Oczywiście w przyszłości zaowocuje to jakimiś zapowiedziami. Criterion robi zaś coś kompletnie odmiennego, ale to nie przeszkadza, aby członkowie Ghost mogli ich wspomóc w tych pracach.”

Przyszłość wyścigowej marki jest nie jasna, ponieważ całkiem udana, ostatnia odsłona gry, najwyraźniej nie przełożyła się na zadowolenie wydawcy. Jakiś czas temu informowaliśmy Was, o transferach personalnych z Criterion do Ghost Games. Jak się okazuje, procederu ciąg dalszy. Electronic Arts. oficjalnie potwierdza tylko, że aktualnie toczy się proces restrukturyzacji personalnej. Need for Speed Rivals zostało ocenione dość wysoko: w wersji na PlayStation 4 jego średnia sięga 80 punktów, a wiec to naprawdę porcja dobrych, arcade’owych wyścigów. Czy powinniśmy się obawiać o kontynuację serii?

dzięki [ Polygon ]

Written By
More from Patryk

E3 2015 – transmisje internetowe, co, gdzie i kiedy?

E3 2015 to najważniejsze targi w tym roku, a możliwe, że najistotniejsze...
Read More