Gdzie jeszcze mógłby mieć miejsce Far Cry 4?

Far Cry 4 mogło rozgrywać się na terenie Rosji oraz Ameryki Południowej. W sieci pojawiły się konkretne wypowiedzi twórców na ten temat i argumentacji wyboru Hamalajów na miejsce akcji najnowszej odsłony serii.

Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.
Far Cry 4 to rozwinięcie znanej formuły rozgrywki z trzeciej części serii i udostępnienie większej zawartości.

Miejscem akcji Far Cry 4 jest rejon Himalajów. Autorzy jednak w trakcie procesu planowania gry zastanawiali się nad innym miejscówkami, w których można by opowiedzieć historię czwartej odsłony cyklu. Producenci gry rozważali nawet kilka regionów i przygotowano wstępne szkice fabularne. Do najciekawszych miejsc należy zapisać Rosję oraz Amerykę Południową.

”Nie od razu postawiliśmy na Himalaje. W tym samym czasie spoglądaliśmy na cały świat. Przyglądaliśmy się Ameryce Południowej, Rosji, szukaliśmy dosłownie wszędzie. Ale stosunkowo szybko zdaliśmy sobie sprawę, że rejon Himalajów jest wspaniały. Mieliśmy nie tylko różne pomysły na lokacje, ale także na fabułę. Każde miejsce miało swój zalążek opowieści. ” – projektant poziomów Vincent Ouellette w rozmowie z Eurogamerem.

Wygląda więc na to, że w tym okresie najbardziej odpowiadającą Ubisoftowi lokacją były Himalaje. Oczywiście pomysły i inne szkice mogą zostać wykorzystane w kolejnych odsłonach popularnej serii. Może macie jakieś osobiste pragnienia dotyczące kolejnej odsłony cyklu?

Far Cry 4 zmierza na komputery osobiste, PlayStation 4, Xboksa One, PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Premiera gry zaplanowana jest na 21 listopada.

Tags from the story
, , , ,
Written By
More from Patryk

Sony – podsumowanie targów E3

SCE na tegorocznym E3 Media & Business Summit zaprezentowało rewolucyjne gry oraz...
Read More