Garść informacji na temat Microsoft Surface

microsoft_surface_small
microsoft_surface_small

Microsoft to kopalnia złota XXI wieku. Kto by pomyślał, że Bill Gates zbuduje takiego finansowego molocha. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, gigant z Redmond chce uderzyć w kolejny segment, dotychczas zajmowany przezApple (czytaj - rynek tabletów).

Microsoft to kopalnia złota XXI wieku. Kto by pomyślał, że Bill Gates zbuduje takiego finansowego molocha. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, gigant z Redmond chce uderzyć w kolejny segment, dotychczas zajmowany przez Apple (czytaj – rynek tabletów).

Microsoft Surface to designerska maszynka, która ma służyć zarówno do pracy, jak i gamingu. Tablet będzie oferowany w dwóch wersjach. Windows RT jest lżejszą opcją, która sprosta wymaganiom zwykłych zjadaczy chleba. Zapoznajcie się z jej specyfikacją.

676g– grubość 9.33 mm

10.6″ ekran technologi High Definition

31.5 Wh battery

microSD, USB 2.0, Micro HD Video

Office Home & Student 2013 RT, Touch Cover, Type Cover

dwa warianty pojemności dysku – 32 GB i 64 GB

 

microsoft_surface

 

Windows 8 Pro to wersja dla bardziej wymagającego klienta. To właśnie ten tablet ma sprostać wymaganiom graczy. Eric Neustadter, z Xbox Live Operations na swoim tweeterze podzielił się swoją opinią na temat sprzętu.

Tablet będzie wstanie pociągnąć takie gry jak Civilization IV i V, a w odróżnieniu od iPad’a, nasz sprzęt będzie najwspanialszą maszynką na której moglibyście zagrać w Civilization”

Windows 8 Pro to wersja pro, która przez twórców opisywana jest jako pełnoprawny PC. Ludzie w dzisiejszych czasach potrzebują designu i funkcjonalności, a te parametry cechować mają właśnie Microsoft Surface.

903 g 

grubość 13.5 mm

10.6″ ekran w technologi High Definition

42 Wh battery

microSDXC, USB 3.0, Mini DisplayPort VideoTouch Cover, Type Cover, Pen with Palm Block

dwa warianty pojemności dysku – 64 GB i 128 GB

 

 

  

Wygląda na to, że Microsoft na poważnie celuje w segment, na którym rządzi i dzieli Apple. Tablety mnie nie jarają, a granie na nich to dla mnie fantastyka. Na dzień dzisiejszy, jak dla mnie, dotykobronił się tylko w przypadku PS Vita, które potrafi wykorzystać jego potencjał, chociaż Sony trochę inaczej do tego tematu podeszło, bo touch screen stanowi dodatek, a nie podstawę sterowania. Przyznać jednak muszę, że z wszystkich tabletów, to właśnie ten prezentuje się najlepiej. Design jest świetny, marka Microsoft zobowiązuję. Cóż, zobaczymy co z tego wyjdzie. Chyba jestem jaskiniowcem, bo dla mnie granie na tabletach nie istnieje. A Wy co o tym sądzicie?

 

Juve

Written By
More from konadmin

Czy Call of Duty: Modern Warfare 3 rozjedzie Battlefield 3?

Battlefield 3 może i jest najszybciej sprzedającą się grą w historii firmy...
Read More
microsoft_surface_small

Microsoft to kopalnia złota XXI wieku. Kto by pomyślał, że Bill Gates zbuduje takiego finansowego molocha. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, gigant z Redmond chce uderzyć w kolejny segment, dotychczas zajmowany przezApple (czytaj - rynek tabletów).

" />